Ako ste na tom v porovnaní s profesionálnymi cyklistami

Podľa nadpisu by sa vám mohlo zdať, že sa táto stránka mení na tréningové rady pre začínajúcich športových cyklistov, no realita je trochu iná. Iste ste si všimli, že po mesiaci kampane Do práce na bicykli sa zvyšuje počet cyklistov v uliciach práve počas Tour de France. Pekná príroda a náš cyklistický vzor v televízií dokážu na bicykle dostať aj ľudí, ktorých by sme inak ťažko presvedčili. Dúfajme, že im to zostane aj po dnešnom ukončení tour.

Pre zvýšenie motivácie bicyklovať ponúkame akúsi virtuálnu možnosť sa porovnať s našimi top cyklistami.

Prvou možnosťou je časť výšľapu z Tepličky nad Váhom na vrch Straník pri Žiline. Ide o relatívne krátke stúpanie s priemerným sklonom do 10%, pričom na danú komunikáciu je od roku 2018 zakázaný vjazd motorových vozidiel. Zaujímavosťou je, že kopec si tento rok bol iba niekoľko dní pred tour prejsť aj Peťo Sagan a jazdu si natrackoval s bratovým, Jurajovým, tackerom. Keď si teda pozriete segment na Strave zistíte, že ho Peťo (ako Juro Sagan) prešiel za 5 min 21 s. Viaceré zariadenia a aplikácie pritom podporujú live segmenty, teda možnosť sa na kopci s Peťom porovnať “naživo”.

Kto to má do Žiliny ďaleko, môže si trasu pozrieť aspoň v nasledujúcom videu.

Ak sa ale nepotrebujete pretekať rovno so Saganom, môžte sa skúsiť porovnať s inými slovenskými profesionálnymi cyklistami. Vhodné je, v porovnaní so Straníkom oveľa dlhšie, stúpanie z Vrútok na Martinské hole. Na strave nájdete segment so štartom a cieľom zhodným s Majstrovstvami SR v časovke do vrchu z roku 2017, ktorých sa zúčastnili aj jazdci VŠC Dukla Banská Bystrica. Martin Haring vtedy dosiahol čas 30 min 28 s na trase dlhej 10,6 km s priemerným sklonom 7%. Ak je to na vás zatiaľ priveľa, pozrite si aspoň video.

Na tejto trase sa organizujú preteky aj v rámci Martinskej cyklistickej ligy, či kalendára Slovenského zväzu cyklistiky.

Záverom ešte gratulujeme Peťovi k zisku zeleného dresu.

 

Začnite diskusiu o tomto článku na forum.cykloplatforma.sk

Archív komentárov

One thought on “%1$s”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.