Diskusie o bariérach cyklorozvoja

Nadácia Ekopolis a OZ Mulica pripravujú na zimu až jar 2019 (január – apríl) sériu verejných diskusií o tom, čo bráni rozvoju cyklistickej dopravy a cykloturistiky na Slovensku. V každom kraji pripravíme jedno diskusné stretnutie, na ktoré bude mať prístup ktokoľvek, primárne však ľudia z cykloorganizácií v celom kraji.
Na každom stretnutí v diskusii zostavíme zoznam toho, čo najviac brzdí cyklorozvoj či už v danom kraji alebo celkovo na Slovensku. Po všetkých ôsmich stretnutiach sumarizujeme získané podnety, teda bariéry cyklorozvoja, a rôznym formami ich v rámci širšej koalície cykloorganizácií budeme tlmočiť na najmä na centrálnej úrovni a zasadzovať sa o ich odstránenie. Ak to miestne organizácie uznajú za vhodné, pomôžeme im pri odstraňovaní bariér aj na krajskej či prípadne až mestskej úrovni.

Štruktúra stretnutia bude zhruba: úvodná panelová diskusia 2-3 odborníkov z daného kraja a potom riadená diskusia všetkých účastníkov so zápisom na flipchart. oficiálna čast stretnutia by nemala trvať dlhšie ako 2 hodiny a bude sa konať v pracovný deň v podvečerných hodinách.

O stretnutiach budeme včas informovať, ale už teraz si môžete chystať svoje návrhy a pripomienky pre stretnutie.

Uvítame Vaše rady a prípadnu pomoc. Napíšte nám ak:

– viete, koho (samozrejme popri Vás) z Vášho kraja by ste chceli vidieť ako účastníka stretnutia alebo dokonca panelovej diskusie;

– viete poradiť miestnosť, v ktorej by sa stretnutie dalo uskutočniť za nízky poplatok či dokonca zdarma. Viete poskytnúť takú miestnosť priamo Vy? (kapacita do 30 ľudí)

– chcete nám pomôcť s propagáciou a/alebo organizáciou stretnutia;

– máte iné nápady či návrhy ohľadom stretnutia vo Vašom kraji.

Napíšte Janovi Roháčovi (rohac@ekopolis.sk), ak chcete byť informovaní o dátume a mieste stretnutí a  ďalších aktualitách v tejto veci.

Tešíme sa!

Stretnutia sa budú konať v rámci projektu Národná platforma pre podporu nemotorovej dopravy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.