Dvadsať parkovacích miest na Oudegracht v Utrechte poskytuje miesto pre viac ako 150 bicyklov

Mestský úrad v Utrechte sa rozhodol až do roku 2026 každoročne zrušiť päťdesiat parkovacích miest v centre mesta. Tento rok napríklad zanikne aj 26 miest na Janskerkhofe . Magistrát mesta Utrecht očakáva, že začiatkom decembra začne reorganizácia Oudegrachtu.

Na východnej strane medzi mostom Jacobi a mostom Vie zmizne 12 parkovacích miest, kde budú umiestnené stojany, ktoré poskytnú miesto pre 90 bicyklov. Dúfame, že to bude mať za následok menej bicyklov umiestnených pozdĺž Oudegracht v blízkosti knižnice.

Obrázok dole vľavo ukazuje, kde zmiznú parkovacie zariadenia, zatiaľ čo vpravo ukazuje, kde budú vybudované nové parkovacie zariadenia pre bicykle. Existujúce miesta sú označené červenou farbou, nové miesta na realizáciu modrou farbou.

Pri moste Hamburger Bridge a Weesbrug zmizne osem parkovacích miest, aby sa uvoľnilo miesto pre 64 bicyklov. Stojany na bicykle na Weesbrug budú odstránené, aby sa vytvoril väčší priestor pre chodcov. Týmto spôsobom by sa malo zviditeľniť dedičstvo, akým je Tivoli na Oudegracht. Pre frekventované časy je tu zriadené parkovacie miesto pre cyklistov.

Miznúce parkovacie miesta sú na obrázku vľavo dole vyznačené čiernou farbou. Vpravo sú červenou farbou vyznačené miesta, ktoré boli navrhnuté ako parkovisko pre bicykle, k nim sú pridané zóny modrou farbou. Parkovacie miesto na Weesbrug je označené fialovou farbou.

Zatiaľ nie je jasné, ako by plány mali viesť k väčšiemu počtu zelene v meste. V súčasnosti sa pracuje na podrobnejšom návrhu novej situácie. Zánik parkovacieho zariadenia nebude mať vplyv na vydané parkovacie preukazy. Obyvatelia a podnikatelia s povolením si ich ponechajú. Niektoré z odovzdaných parkovacích preukazov však nebudú opätovne vydané.

zdroj:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.