Cyklopruh na Sokolskej ulici vo Zvolene

Cyklopruh na Sokolskej ulici vo Zvolene je súčasťou cyklotrasy ktorá by mala spájať mestskú časť Zlatý potok z centrom mesta.
Vedenie je pomocou cyklistických pruhov, teda klasické riešenie vo svete. Žiaľ nie u nás.
Cyklistická trasa sa nachádza tu:

Cyklopruh začína od malej železničnej stanici vo Zvolene.cyklopruh na Sokolskej vo Zvolene
Minimálna šírka cyklopruhu by mala byť 1,00 m aj to iba v stiesnených podmienkach (tú nie sú). Tu stále hľadám po kade to počítali.
Mesto asi nepozná rozdiel medzi cyklopruhom a cyklistickou cestičkou, vidno to aj na značke, ktorá mala byť úúplne iná.
ktorá čiara je platná?
No trafiť sa do tohto cyklopruhu bicyklom je niekedy aj problém.
ani vo Zvolene nepoznajú rozdiel medzi cyklopruhom a cyklistickou cestičkou
Tu je príklad ako sa zelená čiara rýchlo zničí. Bola striekaná minulí rok.
ani na jednej križovatke nie je informácia o križovaní cyklistickej trasy
Ani na jednej križovatke, čo križuje cyklopruh nie je informácia o pohybe cyklistov v tomto území. Riešiteľ úplne zabudol označiť na križovatkách kríženie cyklistov.
vôbec žiadna údržba
Cyklistický pruh nie je vôbec udržiavaný, v určitých miestach sa po ňom nedá ani bicyklovať
namiesto primknutého nejaký patvar
Raz sú priechody značené pre cyklistickú cestičku a raz ako cyklopruh. Aj tu vidno nesystémovosť tejto cyklotrasy. Zelená neviditeľná farba aj tu účinkuje.
zase špina
Aj tu vidno ako sa cyklopruh udržiava.
zdvojené čiary
V niektorých miestach si môžete vybrať podľa ktorej čiary pôjdete.
skúste najsť ten druhý.
Aj vy hľadáte druhý priechod pre chodcov?

SAM_2894
Čistota pol života.
SAM_2889

 

ten priechod pre cyklistov bol imaginárny

SAM_2900
A zázračné ukončenie cyklistického pruhu smerom k Lidlu. Priechod pre cyklistov označený, ale realita je iná, nenachádza sa tam nič.

cyklista radšej obchádza pruh ako by mal isť poňom. ani sa nečudujem
Pre smer do mesta sa taktiež nachádzajú zázračné prvky. Napríklad tri čiary 🙂
nači je ta druhá čiara?
Stále som nepochopil tú druhú čiaru.
parkovanie na cyklopruhu je bežna vec
Tu si môžete tie čiary aj povyberať.
ale čo sa tak poprechádzať
Pre zaparkované autá ľudia musia chodiť po cyklopruhu.

Asi to netreba komentovať.

Na záver musím konštatovať, že ide zase o zlé riešenie pre cyklistov, aj keď nápad bol dobrý. Cyklopruh nie je udržiavaný. Vypadá to ako keby mesto cyklistický pruh vyznačilo, ale už nemá záujem sa oňho starať.
všetky fotky:

15 thoughts on “Cyklopruh na Sokolskej ulici vo Zvolene

 1. To je výsledok toho, akých projektantov naše školstvo /v Žiline/ produkuje a akých ľudí máme na magistráte a dopravnej polícii.
  Treba menovať, kto konkrétne je projektant a kto je podpísaný za týmto paškvilom. Kto to prebral a kto má zodpovednosť za tento výsledok. A aké peniaze a začo boli v tomto prípade “preinvestované”, to jest hodené do Hrona.
  Ináč sa bude každý zašívať a skrývať jeden za druhého, pričom zodpovednosť a tlak na potrebu cyklomanuálov pre infraštruktúru nikým nepohne!

 2. Dobrý deň, pán Červienka vidím že ste aktívny cyklista a bonzák, venujete sa záslužnej činnosti bonzovanie vodičov na polícii. Je super vybudovať cyklotrasu, ale urobiť to tak neprofesionálne v obytnej zóne bez premyslenia aký to bude mať dopad na obyvateľov v ulici tak to už nie je super. Vysvetlite mi jednu vec, ako sa obyvatelia Sokolskej ulice majú dostať autom domov. Predstavte si situáciu: Idete domov autom, zaparkujete pred domom kde, ste doteraz mohli parkovať kým tam nebola zelená čiara, kým otvoríte garáž a bránu tak ide okolo aktívny cyklista ako p. Červienka a zavolá na vás políciu…. Pán Červienka žiadam zmazanie zverejnených fotiek motorových vozidiel s EČ myslím si že tým porušujete zákon. Ďakujem.

  1. 😀 Dobrý deň želám. Zákon platí pre všetkých a teda aj pre Vás.Zákon 8/2009 Zb.z. presne stanovuje práva vodičov na cyklistických komunikáciách. Určite nikto na Vás nezavolá políciu ak otvárate bránu a vchádzate do domu. Vtedy slúžia také vecičky v aute, volajú sa smerovky. A dokáže sa sním zapnúť aj výstrážny trojuholník.Môžem to potvrdiť ja to tiež na aute využívam.
   Ako však vidíte, v článku som podotkol, že cyklistický pruh je zle navrhnutý. Aj napriek tomu že som cyklista bez mihnutia upozorním aj na problém aj ak cyklista poruší zákon.
   Prosím veľmi rád vymažem tie EČ ak mi prosím pošlete citáciu zákona o tom že sa to nemôže zverejňovať, nakoľko som fotil verejný priestor.:)

   1. zo zakona je povolene odfotit a zverejnit osoby alebo aj naprikald auta ktore konaju protizakonne….

    tie auta stoja tam kde stat nemaju…cize to ze niekto auto odfoti a zverejni nieje porusenie zakona a moze to v pohode urobit 🙂

    INAC odporucam stranku PARKUJEMAKODEBIL.SK 😀 tam su uverejnovany presne takyto ignorenti…co parkuju sikmo..cez dve miesta…na miestach kde by parkovat nemali a podobne…

    ak zostanu rozmazane alebo nejako zaciernene EČ aut ktore ssu v zabere ale nekonaju nic zle tak ta fotka moze byt publikovana hocikde 🙂

 3. Dobrý deň pán Červienka, ak som správne pochopil, tak ste dopravný inžinier a mali by ste sa na veci vedieť pozerať nie len zo strany cyklistu ale aj obyvateľov domov ktorým tento nezmyselne navrhnutý cyklochodník skomplikoval bývanie. Viem načo slúžia štyri smerovky, nemusíte byť hneď sarkastický. Mimochodom už ich často využívam po vašom oznámení na políciu. Ja sa s vami nehádam, že som neporušil zákon. Dostal som za to pokutu. Ale vy ako odborník nemusíte hneď volať políciu. Mohli ste sa na to pozrieť aj z druhej strany nielen ako cyklista. Vašim oznámením ste dosiahli akurát to že som dostal pokutu, ale myslíte si že ste dosiali spravodlivosť. To už je na vašom svedomí a zdravom rozume. Ale toto som nechcel riešiť. V článku uverejňujete fotky môjho majetku je tam uvedená ulica, evidenčné číslo auta. Neviem či a ktorý zákon to zakazuje, ale môžem to zistiť. Slušne som vás požiadal o odstránenie všetkých fotiek ktoré zobrazujú môj majetok ktoré ste zverejnili bez môjho súhlasu lebo si to neželám. To, že si niečo odfotíte na verejnom priestranstve je síce vaše právo, ale nemôžete to bez súhlasu dotknutých ľudí ľubovoľne zverejňovať. Ďakujem

  1. áno, pravdaže som dopravný inžinier a musím a aj konštatujem že ta cyklotrasa je zle navrhnutá. Ale taktiež je navrhnutá v zmysle územného plánu, teda ona tam ostane. Ja osobne by som to riešil zjednosmernením Sokolskej ulice a bol by tam dosť priestoru pre parkovanie a aj pre poriadne cyklistické pruhy. A pochybujem žeby to niekomu vadilo, nakoľko je tam dosť výjazdov. Avšak toto je už vec mesta a odboru dopravy v meste.
   Čo sa týka tých fotiek čakám na stanovisko ministerstva spravodlivosti ako je to. Pravdaže fotky stiahnuť nerobí mi problém. Stále hľadám nejaký paragraf prečo. Ak mi viete poslať citát z nejakého zákona určite bude to plus.

 4. Pán Červienka, zverejnili ste fotografie môjho auta pred mojím domom dokonca aj ulicu. Ja to považujem za citlivé informácie ktoré jasne hovoria o mojich majetkových pomeroch, kde bývam… a keďže sú zverejnené na webe môžu byť potencionálne zneužité. Ak sa vám toto nezdá ako rozumný argument skúste sa vžiť do mojej situácie či vám by sa to páčilo. Mimochodom nehnevám sa za tú pokutu som tiež cyklista a tiež nemám rád ľudí čo parkujú ako debili, ale nevolám na nich políciu. Momentálne neriešim zákon, či na to máte alebo nemáte právo ale je to z vašej strany neetické a tieto zverejnené informácie aj keď s dobrým úmyslom ma môžu poškodiť. Za porušenie zákona som už zaplatil a neprajem si aby ste ma verejne šikanovali. Uvedomte si, že je niečo iné keď niekto odfotí auto pred Tescom parkujúce cez dve parkovacie miesta a fotka auta pred súkromným domom kde sa dá ľahko identifikovať adresa.

  1. haha a ako ta mozu tie fotky poskodit?? 😀 su zverejnene v sulade so zakonom 🙂 to za prve a za druhe…nabuduce skus uvazovat kde odstavis auto a nebudes nasledne musiet pisat na rozne stranky…z pokuty by si si mal zobrat ponaucenie a neparkovat tam kde sa parkovat nema 😉

   1. ziadny zakon nebol zverejnenim fotiek poruseny….su to fotky z verejneho miesta…a tam si mozem odfotit hocico a hocikoho a capnut to hocikam 🙂

    za dalsie na fotkach bolo odfotene porusovanie zakona…a take fotky je mozne uverejnovat aj s EČ vozidla..popripade s tvarou pachatela 🙂

    dokonca fotky takehoto tipu mozu byt brane ako dokazovy material na policii…

    riesilo sa to davnejsie….v pripade nezakonneho premavania sa tatroviek po bratislavskej hradzy….kde je zakaz vjazdu okrem vozidiel vodohospodarskeho podniku….

    s tym vysledkom ze kedze vodic porusuje zakon moze byt odfoteny a zverejneny bez akejkolvek moznosti postihnutia fotografa…. 🙂

    1. Aký dôkazový materiál, dotknutí vodiči boli na základe udania p. Červienku pokutovaní, tak čo ešte treba dokazovať? Nechápeš to, že to nie je o práve, o zákone, ale o etike? Takisto keď prekročíš rýchlosť nie je to vystavené na webe. To, že to je zverejnené s možnosťou identifikácie je šikana a tá porušovaním zákona je!!! Takisto, že sa niekde niečo riešilo v súvislosti s behaním áut po hrádzi je presne otázka parkovania pred hypermarketom, nie pred rodinným domom, kde fotka domu určite nie je v súlade so zákonom o ochrane osobných údajov!!! Aj keď so strany vodičov dochádza takýmto parkovaním k porušovaniu zákona, určite to nie je dôvod na ich šikanu, zvlášť, keď sa aktívny ľudia postarajú o ich patričné potrestanie… Celá Sokolská ulica je vyriešená zo strany mesta špičkovo! Táto ulica nikdy nemala byť priechodzia, nakoľko je momentálne preťažená, je to obytná zóna, bývajú tam ľudia, ktorí si nielenže nemôžu zaparkovať bez toho, aby boli potrestaní pred vlastným domom, v princípe by asi ani nemali vôbec vchádzať do svojich dvorov, nakoľko tam niekto bezhlavo v noci nakreslil zelené čiary, naviac si to pretekári z/ do smeru na Lučenec, Detvu zobrali ako skratku do mesta a na hlavnom ťahu na Zlatý Potok sa stretneš akurát tak s autobusom…
     Zaujímalo by ma, čo by asi povedali vodiči, keby sa tak stretli pri každom treťom dome s autom odstaveným na ceste so 4 blikačkami, lebo sa pokúšajú dostať na svoj pozemok?
     Celé je to o pokrivenej optike, cez ktorú sa na vec pozeráte. Len aby bolo zadosťučinené spravodlivosti!!! Tak im dajme, hajzlom čo parkujú, kde nemajú, tak im treba, ale čo tí ľudia, čo tam bývajú, ich sa nik neopýtal… To celé nie je o zákonnom a nezákonnom, ale aj o inom ako jednostranne OBMEDZENOM pohľade a o ješitnosti niektorých ľudí!!!!

 5. Dobrý deň pán Červienka. Vrátil som sa k vášmu webu a zistil som, že stále sú fotografie na internete. Vidím, že ste tvrdohlavý a ješitný a nedá sa s vami dohodnúť. Donútili ste ma urobiť ďalšie kroky. Po porade s právnikmi ste jednoznačne porušili zákon a moje práva aj práva iných občanov. Preto je mojou občianskou povinnosťou na to upozorniť. To aké zákony ste porušili a ako ste poškodili naše práva, to vám nebudem vysvetľovať nie som na to kompetentný. Na vašom mieste by som sa nespoliehal na inteligenciu a zaručené právne rady “kuratka”, alebo čakal na odpovede neviem z kadiaľ a poradil sa s právnikom, lebo ho budete potrebovať. V tomto štádiu je momentálne už jedno čo urobíte s fotkami, celú vašu činnosť máme zdokumentovanú. Keďže ste dopravný inžinier a vaša fotoreportáž bola urobená pravdepodobne vo vašom pracovnom čase, preveríme či to bolo na príkaz vášho zamestnávateľa. Zaujíma nás, či váš zamestnávateľ vás nabáda k porušovaniu práv občanov a konkrétne ktorý váš nadriadený je za to zodpovedný, alebo vám toleruje súkromné aktivity počas pracovnej doby. Určite bude aj ostatných spoluobčanov zaujímať kto bez ich zvolenia protizákonne zverejňuje fotografie ktoré sa ich týkajú a komu sa môžu poďakovať za pokuty. Prajem príjemný deň.

  1. Dobrý deň. V pohode. Počkám si na predvolanie. Aspoň sa dozviem vaše meno.
   Som rád že aj toto pomôže cyklistom v jazde po cyklistickom pruhu.
   Prosím, však píšte sem relevantné komentáre k riešeniu cyklistického pruhu na Sokolskej vo Zvolene, nie vaš osobný problém. Tento portál je o riešení cyklistickej dopravy na Slovensku. Nakoľko mám mailovú adresu ja zverejnenú, komentáre netýkajúce sa problému Cyklistického pruhu na Sokolskej budú označené ako spam.
   Inak si myslím, že keby ste sem nenápisali tak tento článok zapadne prachom, ale od Vášho komentára stúpla návštevnosť stránky o 300%. Ďakujeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.