V Maastrichte si dajte pozor, kde zaparkujete bicykel

Toto študentské mesto sa teší popularite bicyklov, avšak problémom zostáva tzv. divoké parkovanie bicyklov. Tí, ktorí si ho zvykli parkovať pri lampe alebo niekde o plot, budú po novom čeliť pokute. Mesto sa totiž rozhodlo takéto bicykle odstraňovať z verejného priestoru. Jeho vlastník si ho potom môže vyzdvihnúť späť, avšak od januára musí zaplatiť pokutu 50 Euro. Doteraz to bolo 25 Euro.

V tomto roku bolo podľa rady zatiaľ odrezaných 2 159 „nelegálne zaparkovaných“ bicyklov . Vlani to bolo celkovo 2 611. Nová kampaň má za cieľ podporiť zodpovednú cyklistiku . Samospráva tak chce prinútiť cyklistov, aby si bicykle parkovali na miesta na to určené. Podobne ako v iných mestách, mesto buduje aj hromadné garáže a parkoviská. Dokonca majú mestské úschovne,kde si môžu bicykel uschovať na 14 dní.

Zaujímavý článok na tému transformácie mestskej mobility v Maastrichte, nájdete tu.

Samozrejme, toto nie je len problémom iba Maastrichtu, ale aj iných holandských miest. Veď to poznáme aj na Slovensku, akurát, že u nás sa častokrát svojvoľne parkujú automobily..

zdroj: https://www.theguardian.com/world/2023/nov/01/love-bikes-hate-wild-parking-dutch-city-puts-rule-breakers-on-the-rack

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.