V Košiciach prepravíte bicykel v MHD cez víkend už na všetkých linkách

Od 2.7.2016 sa budú môcť počas víkendov prepravovať bicykle na všetkých linkách MHD.

Bicykel sa považuje za batožinu presahujúcu stanovené rozmery a teda podlieha plateniu prepravného v zmysle platnej tarify MHD v Košiciach (0,60 €). Cestujúci bez zaplateného prepravného za bicykel sa považuje za cestujúceho bez potrebného cestovného lístka za batožinu.

Cestujúci do 10 rokov môže prepravovať bicykel len v sprievode osoby staršej ako 18 rokov. Nie je povolené prepravovať bicykel s pomocným pohonom alebo prívesným vozíkom, bicykel nadmerne znečistený alebo bicykel, z ktorého vyčnievajú ostré predmety.

Cestujúci s bicyklom bude môcť do vozidla nastúpiť len s vedomím vodiča a iba dverami vozidla, ktoré sú pre tento nástup a výstup určené a označené symbolom bicykla. Bicykel môže byť umiestnený iba v priestore vyhradenom na prepravu bicyklov.

Preprava cestujúcich, živých zvierat, detských kočíkov a invalidných vozíkov má pred prepravou bicyklov absolútnu prednosť.

Pilotný projekt spúšťame na obdobie troch mesiacov, do 30.9.2016. Ak bude preprava bicyklov v prostriedkoch MHD bezproblémová, budeme túto službu cestujúcej verejnosti poskytovať aj naďalej.

ZDROJ: IMHD.SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.