Sobotný Kellys Green Bike Tour je výzvou pre všetkých horských cyklistov

Sobotný Kellys Green Bike Tour je výzvou pre všetkých horských cyklistov

Horský maratón je vyvrcholením Župného pohára Na bicykli deťom. Cyklisti budú štartovať z Partizánskej lúky a popasujú sa buď s 34-kilometrovou, alebo 75-kilometrovou traťou.

 

„Župný pohár je možnosťou, ako si nielen zašportovať, zmerať si sily s ostatnými, ale hlavne dáva priestor na pomoc malým onkologickým pacientom. Rovnako vzácna je pomoc finančná aj morálna, lebo častokrát chorým pomáha už to vedomie, že vo svojom trápení nie sú sami a niekto na nich myslí,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Časť štartovného, ale aj výťažok z verejných zbierok a dražieb aj tento rok poputujú na pomoc statočným bojovníkom – onkologicky chorým deťom, ktoré sa nevzdávajú a hrdinsky bojujú so svojou zákernou chorobou.

 

Cyklisti sa od apríla stretávali na štartoch šiestich maratónov v rámci Župného pohára Na bicykli deťom. Kellys Green Bike Tour bude aj tento rok jeho vyvrcholením. Vlani sa s dvoma traťami horského maratónu popasovali takmer tisíc pretekárov. Aj tento rok sa môžu cyklisti tešiť na trate, ktoré povedú cez malebné zákutia Malých  Karpát. Svoju súťaživosť budú môcť predviesť aj tí najmenší. Pre nich je pripravený maratónik, ale aj športové a zábavné atrakcie. 

 

Na všetkých návštevníkov čaká bohatý kultúrny program a tombola. V sobotu spoznáme aj meno celkového víťaza Župného pohára pre rok 2013, teda pretekára, ktorý v seriáli cyklistických pretekov nazbieral najviac víťazstiev a najvyšší počet bodov.

 

Viac informácií na stránke www.kellysgreenbiketour.sk.

Zdroj BSK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.