Na pomoc malým onkopacientom pôjde po Župnom pohári 5 420 eur

Na Partizánskej lúke v sobotu vyvrcholil Župný pohár Na bicykli deťom horským maratónom Kellys Green Bike Tour. Ten sa podarilo dokončiť 525 cyklistom, sily si zmeralo aj 149 detí. Horskí cyklisti sa popasovali buď s 34-kilometrovou, alebo 75-kilometrovou traťou.

Časť štartovného, ale aj výťažok z verejných zbierok a dražieb aj tento rok putujú na pomoc statočným bojovníkom – onkologicky chorým deťom, ktoré sa nevzdávajú a hrdinsky bojujú so svojou zákernou chorobou.

 

V rámci tretieho ročníka Župného pohára Na bicykli deťom bolo v Bratislavskom kraji spolu šesť cyklistických podujatí. Séria odštartovala 20. apríla Kaktus bike Svätojurským MTB maratónom, v prvý májový deň pokračovala Račianskou časovkou. Tretím v poradí bol Kaktus bike Bratislavský MTB maratón koncom mája. Novomestský pedál – Cross Country Cup pre všetkých prišiel na rad 2. júna, po ňom sa cyklisti mohli tešiť na Kaktus bike Svätojurský blesk – cykločasovku do vrchu a celý župný pohár vyvrcholil v sobotu pretekom Kellys Green Bike Tour.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.