Pozvánka do Kežmarku: v piatok spustia komunitný bikesharing a bude aj cyklojazda

Ak budete v piatok 26.6 blízko Kežmarku, nezabudnite si aj bicykel. Chystá sa tam zaujímavá akcia: Predstavenie komunitného bikesharingu a cyklojazda.

Tu je pozvanie od organizátorov:

V piatok 26. júna pozývame na 3. hromadnú cyklo jazdu mestom známu ako Critical Mass (18.00-19.00) a na spoločné opravovanie bicyklov (14.00-18.00) 🙂 !

Naším snom je rozbicykovať Kežmarok a dúfame, že spoločne to dokážeme 🙂 Táto každomesačná cyklojazda naprieč Kežmarkom mestom mieru, hlásajúca mier medzi užívateľmi dopravných prostriedkov, pýtajúc zvýšenie pozornosti voči slabším.

Predstavenie Komunitného systému zdieľaných bicyklov

Donesieme pripravené bicykle, stojany a odprezentujeme fungovanie celého systému, možností ako sa stať členom a používateľom týchto bicyklov, pravidlá a zodpovednosť. Veľmi sa na to tešíme, pracujeme na tom už od novembra minulého roka 2014. Táto časť bude od 16.00 do začiatku jazdy.

CRITICAL MASS

Tak sa celosvetovo nazýva hromadná jazda mestom na bicykloch. Aj tento piatok o 18.oo vyrazíme na okruh po Kežmarku spoločne aj my ! Štartovať budeme pri hrade a urobíme okruh po meste 🙂 Trasu dáme ako posledne s možno malými zmenami. Musíme tak, lebo tak sme to nahlásili príslušným úradom už minule.

Jazda je od 18.00 do 19.00. To znamená stretnutie o 18.00 pri hrade a koniec o 19.00 pri hrade. Neznamená to tri šty ri štart o 18.00 a hurá kto bude prvý. Cyklo jazda je stretnutie nadšencov pre cyklodopravu, kde sa porozprávajú a spoločne zajazdia. Samotná jazda trvá cca 40 minút. Pred samotnou jazdou povieme čo máme nové ku kartičkám CRITCAL MASS KEŽMAROK 🙂

Spoločné opravovanie bicyklov ?

Áno ! Budeme pri hlavnom vchode do hradu na asfaltovom parkovisku, donesieme náradie a každému kto príde pomôžeme opraviť bicykel – nastaviť brzdy, dotiahnuť skrutky, namazať reťaz a podobne.

Staré a veeľmi poškodené bicykle nám stále môžete darovať do Komunitného systému zdieľaných bicyklov, vďaka čomu do neho dostanete pozvánku medzi prvými alebo proste budete mať radosť že Váš starý bicykel budem ďalej slúžiť ľuďom 🙂

Vstup je voľný ako inak, bicykle pomámahe opraviť za dobrovoľný príspevok na rozvoj cyklodopravy v Kežmarku. Za finančné príspevky a darované bicykle ďakujeme 🙂

After Party !!

Po jazde ešte chvíľu ostaneme pred hradom, diskusie pokračujú, upratujeme po sebe a následne After party v dielni na Kostolnom námestí 12. Platia tú spoločne dohodnuté pravidlá, ktoré prosíme rešpektovať. Bude grilovačka – na ktorú sa skladáme finančne na základné suroviny a čo navyše je na každom z nás čo si donesie. Zároveň bude v dielni workshop opravovania bicyklov, môžete sa čosi naučiť a pomôcť. Ďakujeme.

Pripravujeme aj prekvapenia ale zatiaľ nič nesľubujeme a nechajte sa prekvapiť 🙂

Kto chce pomôcť ochotne a dobročinne, napríklad pri opravovaní bicyklov, napíšte nám a pridajte sa do tejto skupiny facebook.com/groups/830940580329530. Alebo ak chcete darovať bicykel tak napíšte a prídeme poň.

Tešíme sa na piatok 26. júna !

Ak bude pršať, snežiť nič sa nedeje, budeme v dielni na Kostolnom námestí 12. Cyklo jazda Critical Mass bude vždy posledný piatok v mesiaci tak ako sú dátumy na kartičke.

Pravidelné cyklo info sem https://www.facebook.com/nadvochkolesach

 

kezmarok_pozvanka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.