Otvorenie cyklosezóny vo Zvolene

Cyklistická sezóna začína 16. apríla

Mesto Zvolen sa rozhodlo upozorniť na prítomnosť cyklistov. 16. apríla oficiálne otvorí cyklosezónu. Podujatím na námestí pre rodiny, deti aj turistov.

Otvorenie cyklosezóny 2016-page-001

Súťaže pre celé rodiny, jazda na zábavných bicykloch, testovanie e-bikov či preteky najmenších na odrážadlách pripravilo mesto v aprílovú sobotu na Námestí SNP. „Netreba zabúdať ani na osvetu a výchovu, preto si deti, ale aj rodičia budú môcť skúsiť jazdu na dopravnom ihrisku, dofúkanie defektu, atď.,“ hovorí Eva Ježovičová z Mestského úradu. Milovníkov cestnej cyklistiky čaká kritická jazda mestom s architektom Petrom Kaššom, a nadšenci turistiky vyrazia spolu s o.z. Cyklo Zvolen na cesty po okolí. „Každý si môže vybrať to svoje, no všetci sa stretnú 16. apríla na jednom mieste,“ dodáva Ježovičová a vysvetľuje, že ide o začiatok celoročnej kampane. „Heslom kampane je Roztoč to na bicykli, odzvoň autám. Symbolom sa stáva zvonček na bicykel, ktorý budú môcť získať práve účastníci otvorenia cyklosezóny.“ Tie dodali predajne bicyklov Outdoor bike a N sport bike. Pri príležitosti otvorenia sezóny mesto otvorí cyklistom opäť aj námestie. „Dúfame, že to využije čo najviac cyklistov, aby ukázali, ako sa dá jazdiť bezpečne a tolerantne po pešej zóne,“ dodáva Ježovičová.

Do kampane, ktorá potrvá od apríla do októbra chce mesto zapojiť aj firmy, školy, prevádzky. Všetci sa budú môcť uchádzať o známku Cyklopozitív (C+), ak splnia dve podmienky – zabezpečia vhodné odkladisko bicyklov v blízkosti svojej prevádzky, firmy, školy a určia cyklistom aspoň jednu výhodu. „V prípade kaviarní to môže byť napríklad zľava na nealko nápoje,“ vysvetľuje Ježovičová a dodáva: „Čím viac ľudí sa do kampane zapojí, tým lepšie sa všetci budeme cítiť v našom meste.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.