Bratislava má nový komunitný bikesharing MIBI.

Po tohto týždňovom predstavení novej vlády nás opäť prekvapila iniciatíva nového ministra dopravy a síce spustením komunitného systému verejných bicyklov.

Komunitného preto,lebo pôjde iba o komunitu ministrov. Okrem toho existujúceho tzv. biele bicykle, ktorý prevádzkuje Cyklokoalícia, bude nový bikesharing systémom piatej generácie s názvom MIBI (skratka pre ministerské bicykle). Sľubujú si od neho hlavne rýchle presuny medzi jednotlivými ministerstvami a tým zefektívnenie štátnej správy ako rýchle rokovanie, výmena dôležitých dokumentov apod. Dalším nemenej dôležitým dôvodom je zdravotný rozmer, ministri si totiž pri celodennom strese budú môcť prevetrať hlavu. Jednotlivé stanice sa vybudujú v prvej etape pri všetkých ministerstvách, sídle vlády, NRSR ako aj pri prezidentskom paláci.

ministerstva

Mapa staníc nového bikesharingu

Zaujímavá je aj tarifa, kde prvú polhodinu ministri nebudú platiť, každú navyše budú mať za 1 Euro. V ďalšej etape  sa plánuje systém rozširovať aj do ostatných častí Bratislavy, pričom by sa zmenil z komunitného na celomestský systém.

zdroj: JPP a Nebertetovazne.sk

P.S. Veselý prvý apríl!:-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.