Nový úsek hradnej cyklotrasy v Žiline otvorený

Nové cyklotrasy, hlavne tie stavebne upravené,  u nás pribúdajú stále veľmi pomaly. Poteší tak každý zrealizovaný projekt. No a práve včera bol slávnostne otvorený úsek hradnej cyklotrasy Hrad Budatín – Hrad Strečno vrátane novovybudovaného premostenia biokoridoru (foto). Jednalo sa o časť od Vodného diela Žilina smerom k Budatínskemu hradu.

Povrch cyklotrasy je v súčasnosti vysypaný R-materiálom a teda je vhodný skôr pre rekreačné účely. Trasa má však potenciál aj pre dochádzanie do práce z okolitých mestských častí a obcí. Napomôcť by tomu malo aj plánované vyasfaltovanie v budúcnosti.

Samotné otváranie a prestrihnutie pásky sa konalo o 10 hodine pri VD Žilina, kam napriek tomu, že išlo o pracovný deň, prišla približne stovka cyklonadšencov. Otvorenia sa zúčastnili zástupcovia ŽSK vrátane predsedu, mesta Žilina, SCK a automobilky, ktorá sa podieľala na financovaní projektu. Súčasťou otvorenia bol aj sprievodný program s hudobnými vystúpeniami a krstom publikácie Cykloturistický sprievodca dejinami horného Považia. Krstilo sa samozrejme vodou z Váhu.

Akcie sa zúčastnili aj novinári z regionálnych a celoplošných rádií a televízií. Záznam z akcie si tak môžte pozrieť napr. tu (4:40):

 

Fotografie napríklad tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.