Groningen prichádza s ambicióznou cyklostratégiou.

Holandské mesto Groningen, ktoré niektorí považujú za najcyklistickejšie mesto sa rozhodlo prijať novú cyklostratégiu pre roky 2015-2025. Aj keď pre cyklistov , ktorí v súčasnosti tvoria vyše 40% deľbu prepravnej práce, urobili dosť, stále majú čo zlepšovať. tak napríklad nová stratégia je postavená na 5 princípoch:

1. Bicykel ako prvý.

Pri územných nárokoch sa bude vždy prihliadať na cyklistov (v Groningene na rozdiel od nás počet obyvateľov rastie a s tým aj potreby pre cyklistov.). Vypracovali Analýzu dopadov na cyklodopravu, ktorá bude analyzovať všetky plánovanné opatrenia v meste.

 

2.Koherentná dopravná sieť.

Sieť cyklistickej infraštruktúry bude pozostávať z koherentnej siete, ktorá síce už teraz je skoro dokonalá, avšak chcú ju rozšíriť o parkoviská Bike and Ride ako aj cyklosieťou v rámci obytných štvrtí.

 

3. Vytvorením viac miesta pre cyklistov.

Už v súčasnosti má dopravná sieť problémy s kongesciami cyklistov. Oddelením od motorovej dopravy a vyhnutím sa od úzkych miest, chcú pre cyklistov zlepšiť podmienky pridaním viac miesta v meste.

 

4.Zlepšenie parkovania pre bicykle.

Umožniť parkovanie pri všetkých prvkov občianmskej vybavenosti s tým, že sa uvažuje o revolučnej výmene parkovacích miest pre bicykle namiesto existujúcich parkovacích miest pre automobily.

 

5.Prezentovanie mesta ako cyklistického mesta.

A nakoniec vytvorenie silnej marketingovej značky mesta Groningen ako skutočného cyklistického mesta.

 

Nuž vidieť, že je stále čo zlepšovať.

 

zdroj: fietsberaad.nl

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.