Bicykel pre každého stredoškoláka zadarmo… ( v Rotterdame)

Ak vám nadpis evokoval zase nejaké opatrenie,ktoré by sa dalo vydedukovať z politickej stratégie našej vlády, ste na omyle. S týmto nápadom prišla strana GroenLinks v Rotterdame.

Ich plán nazvaný ako Cyklostratégia pre Rotterdam (celkovo má 25 bodov) počíta s tým, že by každý stredoškolák v Rotterdame dostal bicykel. Zadarmo! Vychádzajú z toho, že mesto každoročne musí odpratávať veľký počet bicyklov, ktoré sú opustené alebo poškodené. Týmto spôsobom by sa zrecyklovali a dali študentom, aby ich mohli využívať do školy alebo vo svojom voľnom čase.

Samotná strana chce, aby mesto bolo viac cyklistickejšie. Za posledné roky sa priemerný počet cyklistov totiž zvýšil zo 40 tisíc na 70 tisíc, takže je nutné prijať aj adekvátne opatrenia.

Veľkým problémom, ktorý by chceli vyriešiť, je aj kradnutie bicyklov. Navyše sa chcú zamerať aj na zvýšenie počtu parkovacích miest a úpravu väčšiny 4 pruhových ciest na cesty so širokými cestičkami pre cyklistov. Po vojne totiž Rotterdam podstúpil výstavbu dopravnej infraštruktúry na americký spôsob, takže autá to majú oveľa ľahšie ako bicykle.

Do 10 rokov by chceli mať z Rotterdamu hlavné mesto cyklistiky v Holandsku, pričom samostné opatrenia na podporu cyklodopravy by vyžadovali ďalšie 3 milióny Euro ročne. V súčasnosti mesto dáva cca.2 milióny Euro na cyklodopravu, teda celkom by to predstavovali 5 miliónov Euro každý rok.

 

zdroj:www.nltimes.nl

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.