Nová aplikácia SIBIKE má preferovať cyklistov na križovatke

Predstavte si, že idete na bicykli  a blížite sa ku križovatke, ktorá vám zrazu dá signál voľno (po našom zelenú).

Podobnú technológiu predstavili spoločnosť Siemens na veľtrhu inteligentnej dopravy Intertraffic .Ide o technológiu, ktorá bude napojená na aplikáciu v smartfóne. Aplikácia sa nazýva SIBIKE a umožní cyklistovi to, aby bol rozoznaný pred križovatkou. Následne križovatka umožní cyklistovi prejazd cez križovatku bez toho, aby na nej zastal. Samotnú technológiu idú zatiaľ skúšať v Nemecku. Technológia by tak mala pre cyklistu vytvoriť tzv. zelenú vlnu cez všetky križovatky. Nevieme, či ide o aplikáciu zohľadňujúcu iba jedného cyklistu alebo nejaké kritické množstvo,kde by to asi malo väčší zmysel.

zdroj:

www.siemens.com

intertraffic


2 thoughts on “Nová aplikácia SIBIKE má preferovať cyklistov na križovatke

 • 14. marca 2016 at 15:15
  Permalink

  super nápad, zaujímavé, že Siemens dokáže pracovať na takýchto užitočných technológiách, ale v Bratislave nezvládajú ani bežnú údržbu mestského osvetlenia.

  Reply
  • 16. marca 2016 at 11:15
   Permalink

   súhlasím,ono aj keď nechcem robiť advokáta Siemensu,každá technológia akokoľvek je dobrá, má slabinu vo viacerých veciach, ktoré má na starosti mesto (vedenie, kabeláž, nastavenie a pod.),takže aj keď dobrá technologia sa zle používa, v konečnom dôsledku môže vyjsť nazmar

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.