Novovybudovaná cyklotrasa v Piešťanoch nie je úplne podľa projektu

Na konci roka 2015 mesto Piešťany prevzalo  novovybudovaný úsek cyklistickej cestičky. Tá bola vybudovaná  v rámci projektu Revitalizácia vodného toku Dubová v km 6,1 – 6,4.

Čo však prekvapilo samostatné mesto bol fakt, že samotná cyklotrasa a hlavne jeden jej úsek nie je vybudovaný v súlade s projektovou dokumentáciou. Aj keď mesto cyklotrasu prevzalo všetky jej súčasti ešte neboli dobudované. Dohodli sa so zhotoviteľom firmou ZEpra ,že tak kvôli nevhodnému počasiu na jeseň 2015 urobia na jar tohto roku. Pritom podľa zmluvy o dielo mala firma ZE pra do 45. dní od prebratia staveniska dokončiť a odovzdať komunikáciu pre cyklistov z asfaltobetónu dĺžky 322 m a chodník pre chodcov zo zámkovej dlažby v dĺžke 220 m. Navyše sa malo vybudovať verejné osvetlenie a taktiež rekultivovať zničené plochy zelene.

piestany1

piestany5

Zaujal aj nás aj druhý fakt a síce, že podľa projektu bola cyklotrasa projektovaná z   AWE Atelier ako prirodzená krivka so zaoblenými niekoľkostupňovými zakriveniami. Krivky boli koncepčne totožné s celým vybudovným cyklochodníkom od Lodenice až po Teplickú ulicu.

piestany2
Avšak na veľké prekvapenie mesta bola  posledná budovaná časť od Teplickej k ulici Andreja Hlinku realizovaná inak.  Ako by ju robili dve rozdielne firmy. Jedna časť je spravená vzorovo podľa projektu a druhá zasa namiesto niektorých zaoblených zakrivení bola vybudovaná so zalomeniami.

piestany4

Nebolo to pritom prvýkrát, pretože s podobnými problémami sa mesto stretlo aj v minulosti pri budovaní cyklochodníkov na Floreáte, ale vtedy investičné odd. reklamovalo dielo a stavebná firma musela komunikáciu prerobiť.

Jedným z dôvodov tohto stavu je fakt, že mesto Piešťany má v súčasnosti problémy s personálnym obsadením niektorých svojich odborov a tak personálne nedokáže dozorovať všetky stavby.

Každopádne je na pováženie, či by mesto Pieťany nemalo chybný úsek cyklotrasy reklamovať.

 

zdroj:piestanytv.sk

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.