Nová aplikácia SIBIKE má preferovať cyklistov na križovatke

Predstavte si, že idete na bicykli  a blížite sa ku križovatke, ktorá vám zrazu dá signál voľno (po našom zelenú).

Podobnú technológiu predstavili spoločnosť Siemens na veľtrhu inteligentnej dopravy Intertraffic .Ide o technológiu, ktorá bude napojená na aplikáciu v smartfóne. Aplikácia sa nazýva SIBIKE a umožní cyklistovi to, aby bol rozoznaný pred križovatkou. Následne križovatka umožní cyklistovi prejazd cez križovatku bez toho, aby na nej zastal. Samotnú technológiu idú zatiaľ skúšať v Nemecku. Technológia by tak mala pre cyklistu vytvoriť tzv. zelenú vlnu cez všetky križovatky. Nevieme, či ide o aplikáciu zohľadňujúcu iba jedného cyklistu alebo nejaké kritické množstvo,kde by to asi malo väčší zmysel.

zdroj:

www.siemens.com

intertraffic

2 thoughts on “Nová aplikácia SIBIKE má preferovať cyklistov na križovatke

  1. super nápad, zaujímavé, že Siemens dokáže pracovať na takýchto užitočných technológiách, ale v Bratislave nezvládajú ani bežnú údržbu mestského osvetlenia.

    1. súhlasím,ono aj keď nechcem robiť advokáta Siemensu,každá technológia akokoľvek je dobrá, má slabinu vo viacerých veciach, ktoré má na starosti mesto (vedenie, kabeláž, nastavenie a pod.),takže aj keď dobrá technologia sa zle používa, v konečnom dôsledku môže vyjsť nazmar

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.