Tip na jesenný výlet v Malých Karpatoch

Ani studená jeseň neznamená koniec cykloturistickej sezónyText a foto: Emil Cino, Cyklokoalícia Pezinok

Článok vám priniesla Cykloplatforma Slovenska

V Malých Karpatoch máme jeseň vo svojej plnej sile. Užívať si tieto krásy zo sedla bicykla je naozaj potešením. Čo sa nám na výlete do neďalekej Harmónie určite podarilo.

Východiskovým bodom môže byť železničná stanica v Pezinku, ktorá je dostupná od smeru Bratislavy (20 min) ako aj Trnavy (23 min). Vydávame sa z nej po červenej cykloturistickej trase (048) priamo centrom mesta Pezinok, míňame Zámok, ktorého nedávna obnova veľmi oživila daný priestor. Na najbližšej cykloturistickej križovatke sa napájame na koridor vodného toku a odbočujeme vpravo na severovýchod. Mierime ďalej, až nás Vinohradnícka cyklomagistrála vedie cez cestu č. 503 do susedných Vinosád. Práve v tejto obci sa odkláňame a žltou trasou (8028) stúpame na Široké. V tejto oblasti nad Kučišdorfskou priehradou, v ktorej sa pred rokmi dalo ešte pokojne okúpať, nájdeme mnoho pekných miest napríklad aj na opekanie.

Modrou cyklotrasou (2010) prechádzame križovatkami Pod Srnčím vrchom a Pod Peprovcom, odkiaľ je možnosť zmeniť trasu a vydať sa až na Veľkú Homolu, ktorá patrí ku Karpatským sedemstovkám. Na Zámčisko to máme už iba kúsok, záverečné strmšie stúpanie v každom prípade stojí za ďaleké výhľady, ktoré sú za rozumnej viditeľnosti k dipozícii z výhliadky na vrchole. Čerešničkou na torte bude jazda trailom, ktorý tu vybudovala a udržiava partička lokálnych nadšencov. Nižšie v Harmónii, kde nás trail Tri zámky dovedie sa ponúka viacero  možností ako doplniť sily napríklad výbornou polievkou alebo miestnymi špecialitami.

Začnite diskusiu o tomto článku na forum.cykloplatforma.sk

Archív komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.