Stodva ročný Francúz prekonal rekord v hodinovke

Francúzsky cyklista Robert Marchand pokoril svoj vlastný svetový rekord vo vzdialenosti prejdenej za 1 hodinu. Jednalo sa samozrejme o kategóriu nad 100 rokov. Cyklista napriek svojmu veku prešiel za 1 hodinu 26,927 km, čím prekonal vlastný rekord o 2,5 km (pôvodne 24,25 km), ktorý dosiahol skôr v ten istý týždeň.

Tento rekord sa uskutočnil na novom velodróme v Saint-Quentin-en-Yvelines, takže slovenskí dôchodcovia si na prekonanie rekordnej vzdialenosti budú musieť počkať na výstavbu slovenského velodrómu alebo vycestovať.

Toto však nie je prvý úspešný pokus pána Marchanda o prekonanie svetového rekordu. Už v roku 2011, vo veku 100 rokov, prekonal rekord na 100 km dlhej trati a znova ho prekonal aj v roku 2012. 100 km vzdialenosť vtedy prekonal za 4 hodiny 17 minút a 27 sekúnd.

Marchand podľa vlastných slov nechce s rekordmi pokračovať aj v budúcnosti: “Mám možnosť vyskúšať to znova, a chcem to urobiť, pretože budúci rok by som mohol spraviť viac. Takže sa pokúsim znova a keď som uspejem budem hrdý.”

Držíme palce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.