Skalica začala stavať dve nové cyklistické komunikácie.

Tak záhorie sa tiež nedá zahanbiť s rozvojom cykloinfraštruktúry. V kráľovskom meste Skalica sa v rámci projektu Cyklotrasy bez hraníc  sa začalo s výstavbou dvoch nových cyklokomunikácií. Tá prvá, smeruje do Zlatníckej doliny, a bude dlhá 4,5 kilometra, druhá povedie do rekreačnej oblasti Mlýnky a bude merať 1,7 kilometra.

 

Obidve cyklistické komunikácie sú navrhnuté ako obojsmerné v celkovej šírke 3 metre, krajnice budú mať spevnené. V najproblematickejších úsekoch budú vybudované dláždené zemné priekopy. Ich úlohou bude ochrana pred zalievaním ciest pri dažďoch.

Hlavným cieľom projektu Cyklotrasy bez hraníc je zlepšenie cezhraničnej spolupráce a celkové zvýšenie dostupnosti a napojenia jednotlivých územných častí prihraničného regiónu v nadväznosti na už jestvujúcu sieť cyklotrás. Ďalej tiež budovanie cyklotrás v záujme zvýšenia atraktivity územia pre rozvoj turizmu, obslužnosti a bezpečnosti obyvateľov žijúcich v prihraničnom regióne a zabezpečenia lepšieho prepojenia jednotlivých skupín obyvateľstva na oboch stranách hranice.

Partnerom projektu je mesto Strážnice a obec Sudoměřice. Celkové náklady výstavby predstavujú 875.335 eur, realizátorom stavby sú Cesty Nitra, a. s.

Odľa predpokladu by nové cyklokomunikácie mali byť k dispozícii obyvateľom  už začiatkom septembra 2013.

 

zdroj:TASR a hlavnespravy.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.