Openbikesensor a jeho pomoc pri meraní vzdialeností pri obiehaní cyklistu

Keď sa prednedávnom prijali zmeny v zákone o cestnej premávke, ktorý zaviedol povinný bezpečný odstup pre vodičov automobilov pokiaľ obiehajú cyklistov, cyklistická verejnosť sa potešila. Niektorí kritici však upozorňovali na problém s meraním tohto odstupu, keďže polícia to momentálne nevie odmerať.

Zaujímavú technickú technológiu, ktorá by to umožnila, sa snažia vyvinúť v Nemecku.

Okrem nej už boli viaceré pokusy pri výrobe podobných senzorov, napr. C3FT, Raspberry, Arduino. Dokonca niektoré polície už testujú takéto zariadenia, napr. v Kanade.

V Nemecku vyvinuli tzv. openbikesensor, ktorý umožňuje merať vzdialenosť medzi bicyklom a autom.

OpenBikeSensor je teda malé elektronické zariadenie pripojené k bicyklu, ktoré počas jazdy zaznamenáva vzdialenosť od okoloidúcich vozidiel.

Jeho hlavná nevýhoda je však taká, že to nie je hotový produkt a nemôžete si ho kúpiť.

Existujú však verejne dostupné plány a informácie na vytvorenie vlastného. Za týmto účelom môžete použiť server na Github, kde sú úložiská pre firmvér, PCB, súbory pre 3D tlač puzdra, softvér pre frontend a backend dátového portálu. Autori teda pozývajú všetkých, aby sa pridali a pomohli s vývojom senzora.

Teda, ak ste šikovný, môžete si takéto zariadenie skonštruovať svojpomocne. Vaše dáta tak môžu vývojári použiť na zlepšovanie tohto senzora. V Nemecku sa dokonca zapojil aj samotný cykloklub ADFC vo viacerých mestách.

Veríme, že obdobné zariadenie bude môcť používať niekedy aj naša polícia.

zdroj:

https://www.openbikesensor.org/en/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.