Konal sa KE.CY Singletrack Camp

V Košiciach sa v polovičke júna konal už po 6. krát Singletrack Camp.

Text: Veronika Urbanovičová, KE.CY Košice
Foto: Peter Andrassy, Michal Gedeon a Jozef Žiaran

Víkendovú akciu pripravili pre širokú cyklistickú verejnosť občianske združenie KE.CY – košické cyklotraily, tentokrát v spolupráci s Chatou Hrešná. Cieľom tohto podujatia, samozrejme okrem zábavy, bolo ukázať ako sa tvorí a stavia nový trail a že singletrack nie je zjazdová trať určená len pre profíkov, ale že ide o pohodový cyklochodník, určený pre každého dobrodružstva chtivého cyklistu.

V sobotné ráno sa na chate Hrešná zišlo okolo 30 trailbuilderov, ktorí aj napriek vysokým horúčavám prejavili svoje zanietenie a rozhodli sa prísť stavať nový trail Hriešny. Odmenou pre kopačov bolo krásne pracovné tričko a občerstvenie po brigáde.

Nedeľa sa niesla v znamení spoločného jazdenia po miestnych trailoch pod vedením školených inštruktorov. Jazdci boli rozdelení podľa svojich schopností do skupín a učili sa ako správne jazdiť na lesných chodníčkoch, aby ich do budúcna neprekvapil žiaden strmší úsek, nerovnosť či klopenka.

Nové chodníčky, vznikajúce v okolí Košíc, každým dňom a priťahujú množstvo stálych, ale aj nových jazdcov do mestských lesov.

Ak by ste sa chceli dozvedieť o „kecystoch“ niečo viac, pozrite sa na ich stránky www.ke-cy.skwww.facebook.com/kosicke.cyklotraily

Článok vám priniesla Cykloplatforma Slovenska

Začnite diskusiu o tomto článku na forum.cykloplatforma.sk