Cyklotrasa v Spišskej Novej Vsi vyvolala protesty.

Novú obojsmernú cyklocestičku plánujú vybudovať do konca roka v Spišskej Novej Vsi popri rieke Hornád. Nie všetko sa však zaobišlo bez problémov.

Novej cyklotrase padlo za obeť 56 borovíc, ktoré sa museli vyrezať, čo vyvolalo protest u časti občanov, ktorí spísali proti cyklotrase, resp. jej trasovaniu petíciu. Avšak vyrúbané stromy sa podľa mesta nahradia 3x väčším počtom  drevín v súlade s novým generelom zelene. Navyše sa vybuduje nové workoutové ihrisko, verejné osvetlenie ako aj zeleň. Cyklocestička bude mať asfaltový povrch a šírku 3 metre. Výstavba cyklotrasy v samotnom meste Spišská Nová ves spolu s jej súčasťami bude stáť približne 300 tisíc euro.

Cyklotrasa je situovaná v intraviláne mesta a prechádza územím mestskej zástavby po pravom nábreží v smere toku rieky Hornád. Bude napojená na už existujúci úsek Ulice E. M. Šoltésovej. Nový úsek sa plánuje od Vyšnej Hati po Ulicu Gorkého. Tento úsek má dĺžku 1 501,86 m a je rozdelený na 3 časti. Ako prvá sa bude realizovať 450 metrov dlhá trasa od Leteckej po Gorkého ulicu. V roku 2017 sa bude pokračovať v ďalších dvoch častiach od Vyšnej Hati po Ulicu J. Matušku, dĺžka tejto časti má 500 metrov a ďalšia od Ulice J. Matušku po Leteckú ulicu. Táto trasa je dlhá 558 metrov.

 

snv_cyklotrasa2016

Táto líniova stavba je povolená rozhodnutím o využití územia ako celok s platnosťou do roku 2020.

 

SNV_10_orto_2000

Líniové vedenie cyklotrasy.

SNV_infrastruktura

Prvky dopravnej infraštruktúry a priečné rezy.

 

 

Nová cyklotrasa bude mať aj regionálny charakter. Prostredníctvom nej sa napoja svojimi úsekmi obce ako Smižany, Spišské Tomášovce, Letanovce, Hrabušice v dĺžke  7 km.

 

Cyklotrasa by tak mala v budúcnosti vyriešiť aj napojenie na Čingov, Letanovský Mlyn, Podlesok apod. Okrem dopravného charakteru si od cyklotrasy sľubujú aj prilákanie cykloturistov v smere do Slovenského raja a pod. V ďalšej etape sa plánuje napojenie s obcov Kvetnica v okrese Poprad.

 

zdroje:

1 thought on “Cyklotrasa v Spišskej Novej Vsi vyvolala protesty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.