Zlepšovanie infraštruktúry pre cyklistov a chodcov v Texase

Trošku netradične prinášame informácie z krajiny, kde je vlastníctvo auta, niečo ako dýchanie. Ešte zvlášť v štáte Texas známym najmä ťažbou ropy.

Regionálna rada pre dopravu (RTC) schválila federálne financovanie vo výške 55 miliónov USD na výstavbu 13 aktívnych dopravných projektov v Texase v USA. Projekty sa budú realizovať v okresoch Collin, Dallas, Denton a Tarrant.

Kombinovaná suma 8 miliónov USD zvyšuje celkovú investíciu do cyklistickej a pešej infraštruktúry v regióne na 63 miliónov USD, ako súčasť výzvy na predkladanie projektov v roku 2022 v rámci programu pre alternatívy dopravy.

Tieto financované projekty sú pre ľudí, ktorí si zvolia aktívne spôsoby dopravy, ako je chôdza a bicyklovanie, so školami a hlavnými pracovnými centrami v oblasti Dallas-Fort Worth. Okrem spojenia ľudí s destináciami projekty financované RTC zlepšia bezpečnosť a pohodlie, znížia dopravné zápchy a zlepšia kvalitu ovzdušia. Projekty boli vybrané spomedzi 33 projektových žiadostí, ktoré boli súťažne vyhodnotené na základe kritérií implementujúcich ciele dlhodobého Metropolitného plánu dopravy, vrátane regionálnej konektivity, prístupu k hlavným destináciám, spravodlivosti, bezpečnostných výhod a pripravenosti projektu.

Medzi 13 financovanými projektmi sú kritické cestné mosty pre plánovanú cestu Cotton Belt Trail v Plano (14 miliónov USD) a Addison (12 miliónov USD), ktoré sa realizujú popri železničnej linke Silver Line spoločnosti Dallas Area Rapid Transit, ktorá bude premávať z Dallas Fort Worth International Airport do mesta Plano. Financovanie Rowlett Creek Trail v Allene (3 milióny USD) a Iron Horse Trail vo Frisco (4 milióny USD) vyplní kritické medzery v regionálnej sieti chodníkov v Collin County a spojí susedné mestá.

Bezpečnosť dopravy je hlavným zameraním Rady vlád Severného Centrálneho Texasu, aby sa výrazne znížil počet vážnych zranení a úmrtí súvisiacich s dopravou v celom regióne. Financovanie vo výške približne 3 milióny USD bolo pridelené na projekty chodníkov Safe Routes to School vo Fort Worth a North Richland Hills. Tieto projekty uľahčia bezpečné cestovanie pre deti, ktoré prichádzajú do škôl v znevýhodnených komunitách.

Okrem toho viac ako 3,3 milióna amerických dolárov z federálnych fondov podporí budovanie chodníkov okolo stanice DART v centre mesta Garland a zlepší bezpečný prístup chodcov na železničnú stanicu. Finančné prostriedky boli udelené aj mestu Fort Worth (2 milióny USD) na implementáciu bezpečnostných zlepšení pozdĺž Oakland Boulevard / Miller Avenue. Tento koridor označilo mesto Fort Worth v bezpečnostnom pláne ako koridor s vysokým počtom nehôd pre cyklistov a chodcov.

Zaujímavé je teda, že okrem samotných federálnych štátov, prispieva aj federálna vláda na podporu cyklistov a chodcov.

zdroj: https://www.traffictechnologytoday.com/news/multimodal-systems/texas-bicycle-pedestrian-projects-awarded-us55-million.html

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.