V TSK pribudne nová cyklotrasa až do ČR

Trenčiansky samosprávny kraj (TSK) dnes informoval o stave prípravy a začatí výstavby novej cyklotrasy. Nová medzištátna cyklotrasa vznikne v rámci projektu Na bicykli po stopách histórie, na ktorom spolupracuje TSK s mestom Brumov – Bylnice (Česká republika). Cyklotrasa povedie z Trenčianskeho hradu cez najstaršie pútnické miesto na Slovensku, Skalku nad Váhom a mesto Nemšová. Tu sa nová cestička pre cyklistov napojí na už existujúcu komunikáciu pre cyklistov, ktorá vedie až takmer po hranicu s Českou republikou. Na českej strane by mala táto cyklotrasa končiť na hrade v meste Brumov – Bylnice. Na slovenskej strane sa z jej celkovej dĺžky viac ako 30 km bude nachádzať 24 km.

Celková investícia zo strany TSK vrátane NFP za slovenskú časť projektu predstavuje viac ako 2,15 mil. €. Mesto Brumov – Bylnice by svoj úsek cyklotrasy malo zhotoviť za asi 2,85 mil. eur. Celková hodnota projektu teda predstavuje viac ako 5 mil. €. Z eurofondov bude projekt podporený sumou vo výške približne 4,3 mil. €. Podľa harmonogramu prác by výstavba 12-kilometrového úseku cyklotrasy nemala trvať dlhšie ako do februára 2020.

Viac o cyklotrase a procese jej prípravy sa dozviete tu.

Článok Vám priniesla Platforma nemotorovej dopravy. 

2 thoughts on “V TSK pribudne nová cyklotrasa až do ČR

  1. Ked som pozeral na mapy.cz tak popisovana cyklottrasa az po vlarsky prusmyk uz nejaka existuje. Pojde o paralelnu trasu? Alebo o alternativnu? Ci o jej modernizaciu? Dakujem. A za mna velky Like. Tesim sa ze sa buduju, ci zlepsuju cyklotrasy a podporuje sa cyklodoprava

    1. Existujú už kratšie úseky v Trenčíne a dlhší medzi Nemšovou a Hroným Sŕním (Vlársky priesmyk) na tejto trase. V rámci projektu by sa mali dobudovať úseky, ktoré ich spoja a v ČR dovedú až k hradu. Nový úsek medzi TN a Nemšovou by mal mať 11km z celkových 24km v SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.