Cyklotrasy Eurovelo oslavujú 25 rokov – môžete si stiahnuť ich GPX trasy

Pred 25 rokmi sa začala písať história medzinárodných cyklotrás EUROVELO.

21. novembra 1997 bola v Logroño v Španielsku spustená európska sieť cyklotrás EuroVelo. Vtedy bola iniciatíva EuroVelo len víziou sna o prepojení Európy na bicykli. Ale dnes, o 25 rokov neskôr, sa sen stáva skutočnosťou, lebo teraz pozostáva zo 17 diaľkových cyklotrás, ktoré križujú a spájajú celý európsky kontinent, s viac ako 90 000 km cyklotrás, z ktorých je 64 % pripravených na použitie .

Vzhľadom na to, že EuroVelo je živý projekt, nie sú zatiaľ všetky úseky siete plne rozvinuté. To je jeden z dôvodov, prečo GPX trasy trás neboli dostupné na stiahnutie na www.EuroVelo.com . Až doteraz, kedy si môžete stiahnuť cyklotrasy vo formáte GPX. Musíte si vždy kliknúť na konkrétnu trasu a potom kliknúť na Download this route in GPX.

Príklad tlačidla na stiahnutie trasy v GPX formáte

Stiahnuté trate sa skladajú z kratších úsekov (navrhované „denné úseky“) s dĺžkou približne 50 km. Pre každý z nich je v názve úseku trate uvedený „stav vývoja trasy“: úseky trate môžu byť certifikované, vyvinuté pomocou značiek EuroVelo, vyvinuté podľa národných noriem, vo vývoji alebo vo fáze plánovania. Pri sťahovaní tratí EuroVelo GPX je potrebné prečítať si vyhlásenie , ktoré obsahuje aj popis stavov vývoja.

Ak sa chystáte na kratší výlet alebo ak chcete skombinovať EuroVelo a iné cyklotrasy pri objavovaní regiónu, GPX trate na stiahnutie nájdete aj na mnohých národných cyklistických platformách. Prezrite si stránky „country per route“ na www.EuroVelo.com a nájdite relevantné webové stránky! Keď sú k dispozícii na stiahnutie GPX trate zodpovedajúce národnej časti trasy EuroVelo.

EUROVELO komunita tak tento rok pripravuje rôzne aktivity a udalosti, na ktorých sa môžete zúčastňovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.