Trnavský samosprávny kraj dáva možnosť vyjadriť sa k rozvoju cyklodopravy

Trnavský samosprávny kraj  dáva možnosť vyjadriť sa širokej verejnosti k tomu, ako ďalej rozvíjať cyklodopravu v kraji. Stratégia rozvoja cyklotrás a cyklodopravy v TTSK na roky 2018-2022 je jedným z najdôležitejších dokumentov, ktorý určí ďalší smer rozvoja tohto spôsobu dopravy. 

 
Na príprave stratégie sa podieľali mestá na území kraja, oblastné organizácie cestovného ruchu, aktivisti a združenia, ktoré sa cyklodoprave aktívne venujú. Dokument koncepčne rieši rozvoj cyklodopravy a cykloturistiky na území TTSK a obsahuje konkrétne návrhy a opatrenia na dosiahnutie stanovených cieľov. 
 
Pripomienky k stratégii je možné, do 15. októbra 2018, zasielať na adresu cyklo@trnava-vuc.sk.
 
Rozvoj cyklotrás a cyklodopravy ako takej je prioritou. Celkovo prispeje trnavská župa tento rok na projektové dokumentácie cyklotrás 300 tis. €, vďaka čomu by mohlo pribudnúť viac ako 80 kilometrov cyklotrás, ktoré budú realizovať mestá a obce.
 
Zdroj: https://www.trnava-vuc.sk/clanok/-/asset_publisher/pk4gBgRBMqvb/content/obcania-kraja-mozu-prispiet-k-rozvoju-cyklodopravy
 
 
 
 
 
Pozn. Po preštudovaní materiálu je možno konštatovať že je dobrým základom  pre riešenie cyklistickej dopravy. Dokument  sa viac venuje cykloturistickým trasám a cykloturistickému značeniu  ako trasám dopravným. 
Dokument nerieši prvky bezpečnostné prvky cyklistov na križovatkách a cestách patriace VÚC ani nepredpisuje riešiť napr. cyklistickú dopravu na križovatkách VÚC (priestory pre cyklistov, nepriame odbočenia, cyklistické značenie (nie cykloturistické), či prepravu prímestskými autobusmi. Sú priložené  74 MB obrázky, množstvo ľudí môže mať problém otvoriť. 
Predpokladám že dokument má byť len podporným podkladom pre riešenie cyklistickej dopravy v kraji a kraj bude pokračovať v riešení. 
Radovan Červienka
 
 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.