Ocenený slovenský výrobca bicyklov Kellys

V prvom ročníku ceny Félix, kde sa oceňujú významné slovenské firmy, ocenili aj spoločnosť Kellys, ktorá už dlhodobo patrí k známym producentom bicyklov na Slovensku.

Ako uvádza stránka index.sme.sk:

Slovenský výrobca bicyklov vo Veľkom Orvišti má za sebou z finančného hľadiska skvelé obdobie, ale zároveň najťažšie obdobie z operatívneho hľadiska. V roku 2020 firma utŕžila 45 miliónov eur (medziročný rast o 40 percent) a dosiahla zisk 3,1 milióna eur. Na druhej strane sa stretáva s veľkými výpadkami komponentov z Ázie, ktoré brzdia všetkých výrobcov bicyklov.

Za Kellys Bicycles stál dlhé roky Peter Divinec, ktorý po páde režimu začínal s bratom Braňom s požičovňou bicyklov legendárnej značky Liberta. Neskôr predávali bicykle na trhoviskách a cez inzeráty a potom pribudli vlastné predajne.

Pod ich firmu kedysi patrili značky Mama, Alpina či Lincoln. Okolo roku 2000 zistili, že množstvo značiek, ktoré cielia na odlišného zákazníka, je komplikované marketingovo manažovať. Rozhodli sa preto, že sa sústredia len na jedinú, Kellys.

Následne vhupli do vývoja vlastných bicyklov. Komponenty dovážajú z Číny, ale návrhy rámov, špecifikácie bicyklov a montáž robia na Slovensku.

Petra Divinca pred niekoľkými rokmi na čele firmy nahradil jeho syn Michal. Kellys Bicycles pod jeho vedením napreduje, ročne predáva 120-tisíc bicyklov s rastúcim zastúpením e-bajkov, po ktorých je obrovský dopyt.

Sme teda radi, že sa Slovensko neprezentuje iba ako svetová veľmoc výroby automobilov ale aj bicyklov.

Čo je cena Félix?

FéliX je nová biznisová cena, ktorú vyhlasujú INDEX a Slovenská sporiteľňa v spolupráci s odbornými partnermi. Zameriava sa na inšpiratívne podnikateľské či iné aktivity, ktoré prispievajú k prosperite, modernizácii a spoločenskej zodpovednosti našej krajiny. Viac informácií nájdete na www.cenafelix.sk.

zdroj: https://index.sme.sk/c/22746164/biznis-cena-felix-rodinna-firma-roka-a-verejne-dobro.html

Začnite diskusiu o tomto článku na forum.cykloplatforma.sk