Pri Bratislave pribudol nový úsek cyklotrasy

Magistrát mesta Bratislava dnes informoval o ukončení realizácie prvého úseku cyklotrasy na Devínskej ceste, ktorá bude v budúcnosti spájať Karlovu Ves s Devínom. Úsek s názvom Tieňava má dĺžku 1018 metrov a vedie cez les mimo hlavnej cesty po asfaltovej cestičke so šírkou 3 metre.

Realizácia stavby prebiehala v mesiacoch október a november. Cyklotrasa za kameňolomom v smere z Devína priechodom pre cyklistov križuje úrovňovo Devínsku cestu a napája sa na starú cestu, vedie okolo rodinných domov a chát a ďalej po svahu cez les, má šírku 3,0 m a asfaltobetónový povrch. Zhotoviteľom bola spoločnosť SKANSA SK, a.s., náklady na realizáciu dosiahli výšku 28 995,12 EUR bez DPH. Súčasťou prác bol nový asfaltový povrch, odvodnenie, priechody pre cyklistov, spevnenie povrchu, vybudovanie novej zastávky MHD a značenie.

Hlavné mesto v roku 2012 vypísalo urbanisticko-architektonickú súťaž, v ktorej rozhodlo o definitívnom vedení cyklotrasy. Úsek Tieňava je prvým zrealizovaným úsekom. Celková dĺžka trasy medzi Karlovou Vsou a Devínom bude mať po dobudovaní 5 kilometrov. Prehľad ďalších plánovaných úsekov nájdete tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.