Na cyklobus z Banskej Bystrice sa znova z okolia nedostanete

K cyklobusu tak ako aj po minulé roky sa nedostanete vlakom smerom od Zvolena či Detvy ak chcete isť bicyklovať do Veľkej Fatry. Ani trojročné upozornenia na tento problém nepriniesli žiadne ovocie.

Cyklobus odchádza z Banskej Bystrice cez víkend o 07:30. Vlak prichádza na stanicu 7:29 (mesto 7:26). Ani pri najlepšom štarte sa tento cyklobus nedá žiaľ stihnúť.

Aj s ostatnými cyklobusmi je to podobne, a nie sú vôbec prispôsobené tomu, že cyklisti by radi cyklobus využili aj s iných miest. Napríkad na Donovaly odchádza cyklobus 9:30 a vlak má príchod 9:25. V prípade ak cyklista pozná Banskú Bystricu a bude sa ponáhľať teoreticky je stihnuteľný zo zástavky Mesto  kde má príchod 9:21.

Na Šachtičky je to podobné cyklobus odchádza o 13:00 a vlak cez víkned má príchod 13:25.

Pre poobedné spoje je možné samozrejme isť skôr a stráviť čas v Banskej Bystrici ale pre ranný už je to problém.cyklobus_banska_bystrica_a_okolie_2016

Pritom stači uplne jednoduché riešenie a to posunúť odchody o 15 minút (na Šachtičky o 45min).

Tu môžeme povedať len škoda že:

OOCR Stredné Slovensko nerieši stredné Slovensko a MDVaRR ktoré chce založit úrad na zosuladovanie spojov, podporuje cyklobus nezosúladený zo spojmi.

Možno sa mi NEBYSTRIČANIA dočkáme možnosti využívať cyklobus niekedy nabudúce. Ale aspoň že si urobili páni poslanci,členovia OOCR peknu fotku pri spustení.

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.