Cyklistická cestička Bajkalská – Ružinovská v Bratislave

Cyklistická cestička sa nachádza v mestskej časti Ružinov pri hlavnej križovatke Bajkalská – Ružinovská. Ide o novú resp. rekonštruovanú časť cyklistickej cestičky z dôvodu výstavby obytného súboru Rosum firmy Penta.

Cyklistická cestička spĺňa všetky základné šírkové rozmery pre cyklistickú infraštruktúru.

Cestička spĺňa všetky prvky vodorovného značenia. Podfarbenie ako aj vodorovné značenie spĺňa všetky požiadavky pre kvalitnú cyklistickú cestičku.

Z pohľadu cyklistu spĺňa všetky základné parametre. Avšak žiaľ aj pri takomto projekte sa našli prvky, ktoré inak dobre navrhnutá cyklistická cestička  nesplňa:

na cestičke sa nachádza dopravná značka (resp. stĺpik), ktorá je umiestnená do pruhu cyklistu bez toho, aby bola cestička rozšírená o bezpečnostný odstup od takejto prekážky:

Čo je však väčší problém? Na cestičke sa nachádza značka zosadni z bicykla priamo za priechodom pre cyklistov. Tu je však otázka, kde má cyklista zosadnúť? Na priechode pre cyklistov? Keďže zákon to neumožňuje, musel by zosadnúť pred priechodom. Avšak priestor je taký malý, že tam nevojde bicykel. A tým pádom by nemal zmysel priechod pre cyklistov.

Veľmi nedomyslené a nebezpečné riešenie nielen pre cyklistov ale aj pre ostatných účastníkov dopravy, čo môže skončiť na tomto mieste tragicky.

                                                                                                  🙁 nezmyselné riešenie

Vzhľadom na to, že je veľa miesta po druhej strane cestičky, stačilo s chodníkom len trochu posunúť cestičku a chodník, aby sa vytvorilo dosť veľké miesto pre cyklistov.

 

Na záver je možné povedať, že ide o peknú lastovičku v rámci cyklistickej infraštruktúry v rámci Bratislavy, ktorá je štandardne nedotiahnutá pre zabezpečenie bezpečnosti cyklistov.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.