Bicykle, ktoré si asi (ne)kúpime.

Tak ako v prípade napríklad smartfónov, keď si niektorí z nás potrebujú vymeniť svoj mobil každý rok,pretože chcú mať iba tú najnovšiu alebo najdrahšiu novinku, existuje aj v prípade bicyklov zaujímavý segment. A síce bicykle,ktoré svojou predajnou cenou predstavujú hodnotu, za ktorú by ste si mohli kúpiť nejakú poriadnu vilu.

V prípade športových bicyklov ešte pochopím, najnovšie materiály,prípadne technológiu, ale čo v prípade bicykla zo zlata?:-)

Posúďte sami:

24 karátový horský bicykel

24 karátový bicykel horský bicykel s 600 čiernymi diamantami a 300 zafírmi za cenu 1 milióna dolárov. Týchto bicyklov sa vyrobí iba 13 a pravdepodobne budú určené iba pre bohatých šejkov:-)

 

   zlaty

Le Flâneur d’Hermès

Bicykel s karbónovým rámom a kožou iba za 11 000 dolárov. Vyzerá ako klasický “holanďan”, ale cenou je úplne niekde inde.

H1000017-63

Damien Hirst Butterfly Trek Madone 

Známy umelec Damien Hirst nadizajnoval bicykel pre dražobnú spoločnosť Sotheby,ktorá pre potreby nadácie Livestrong (bývalej nadácie L.Amstronga), vydražila bicykel za pol milióna amerických dolárov.

 

 

trek-stages-damien-hirst-bike-1-600x364 - kópia

 

Bianchi by Gucci Urban Bike

Podobne aj Gucci navrhol bicykel pre talianskeho výrobcu Bianchi s helmou za  $960, rukavicami za $340 a fľašou na vodu iba za  $115 s tým, že ju odporučil naplniť šampanským!

bianchi_for_gucci_carbon_fiber_cycle_with_helmet_nfexj

Aurumania Crystal Edition Gold Bike

Aurumania-gold-bike-crystal-edition-in-Full-600x461
Vyzerá síce ako pozlátený bicykel favorit,ale cenu má ako za Mercedes. Tento ručne vyrobený bicykel v Škandinávií má zase také zbytočnosti ako Swarovského šperky. Celá táto sranda by vás vyšla na vyše 107 tisíc USD.
No takže som rád, že nemám toľko peňazí na tieto nepotrebné bicykle s diamantami alebo zlatom, veď by som sa bál, že mi ho ukradnú:-) myslím, že by som to mohol uzavrieť s tým, že sú to bicykle,ktoré si nielenže nekúpim,ale hlavne nepotrebujem kúpiť.

zdroj:welovecycling.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.