6 starostov zo svetových miest,ktorí bicyklujú

Ak mestá podporujú cyklistiku je to dobré, ak ešte aj sami predstavitelia miest aj skutočne bicykel využívajú je to super. 6 viacmenej známych starostov alebo exprimátorov, primátoriek zo svetových miest, ktorí/é bicyklujú to len potvrdzujú.

A kto patrí medzi túto šesticu? Tak napríklad, dobre známy primátor Londýn Boris Johnson. Ďalej je to Joko Widodo (Jakarta, Indonézia),  Fernando Haddad (São Paulo, Brazília), Marcelo Ebrard (Mexico City, Mexiko), David Miller z Toronta (Kanada – v súčasnosti už exprimátor) a Ana Botellaová (Madrid, Španielsko).

starostovia na bicykli

A prečo je to dobré?

Tak napr. Fernando Haddad zo São Paula si stanovil rozšírenie cyklotrás na 400 km, pričom prisľúbil aj nový územný plán s cyklodopravou. Podobne aj Marcelo Ebrard z mexika, ktorí zaviedol bikesharing a rozšíril sieť cyklotrás. Podobne aj Ana Botella z Madridu, ktorá zaviedla vo verejných bicykloch v Madride elektrobicykle a skeptikov, ktorí boli voči implementácii ebikov skeptickí, umlčala jazdou na ebiku  po meste. Ebiky sa v Madride osvedčili najmä z dôvodu hornatého povrchu mesta.

Ana-Botella-Madrid-Bike

Joko Widodo (thejakartapost.com)

zdroj: http://sustainablecitiescollective.com/

U západných susedov je to napríklad starosta Prahy 4 – Petr Štepánek, ktorý chodí na bicykli.

Petr Štepánek (www.metro.cz)

A čo u nás?

Peter Bročka (trnava.sme.sk)

Okrem primátora Trnavy Petra Bročku,ktorý sa k bicyklu verejne priznal, poznáte aj u nás nejakých primátorov alebo starostov, ktorí jazdia na bicykli do práce? Ak áno, dajte nám tipy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.