Zimný slnovrat v Banskej Bystrici na kolesách

Rozlúčka s bicyklovým rokom 2019, ako inak na kolesách.

Text a foto: Andrea Štulajterová, Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica 

Článok vám priniesla Cykloplatforma Slovenska

V Banskej Bystrici sa v sobotu 21. decembra konala rozlúčka s cyklistickou sezónou. Aj keď vzhľadom na počasie na konci roka sa dá iba ťažko hovoriť o konci sezóny, možno iba o jej krátkom prerušení. Daždivé počasie neodradilo hŕstku takmer 40 pravoverných cyklistov, ktorí sa zišli v Parku pod Panätníkom SNP, no zastavili sa aj okoloidúci, síce bez bicyklov, ale boli to fanúšikovia rozvoja cyklodopravy v meste. Pre každého, kto prišiel, bol pripravený  alkoholický aj nealkoholický punč, drobné občerstvenie a najmä veselá hudba putovnej skupiny San Borondon Cyclo Fanfaria.

Rozlúčka bola akčná, veselá, zábavná, chutná a voňavá a bolo veľa kolies. Boli súťaže, hry, triximobil, tricykel, cyklotrenažér a detské dopravné ihrisko. Išlo najmä o utuženie vzťahov v banskobystrickej cyklokomunite, o vzájomnú motiváciu k jazdeniu po meste v čo najväčšej miere (aj v decembri) a o motiváciu obyvateľov mesta, aby v budúcom roku viac nechávali auto doma a jazdili na bicykli.  Každý, kto prišiel na bicykli dostal cyklodarček a navyše, komu sa podarilo prekonať postavenú dráhu na mobilnom dopravnom ihrisku bez chýb, dostal ďalší darček navyše.

Trochu sa rekapitulovalo, trochu sa diskutovalo (samozrejme o cyklorozvoji v meste), forma a prevedenie akcie bolo netradičné, také koncoročné.

Podujatie organizovala Občianska cykloiniciatíva Banská Bystrica spolu s partnermi:

Mesto Banská Bystrica, Terrabike a Nadácia Ekopolis.

Podujatie je aj súčasťou projektu s názvom Národná platforma pre podporu nemotorovej dopravy, ktorý je podporený z Európskeho sociálneho fondu.

Začnite diskusiu o tomto článku na forum.cykloplatforma.sk