Žilinské cyklobusy zaznamenali tento rok svoju najúspešnejšiu sezónu

Cyklobusy v Žilinskom samosprávnom kraji premávajú úž od roku 2015. Od začiatku prevádzky umožňujú cyklistom jednoduchý a aj relatívne lacný prístup k cyklotrasám v Žilinskom, Turčianskom a Kysuckom regióne bez nutnosti jazdy po cestách I. triedy. Keďže táto služba je čoraz populárnejšia, tento rok ju spustil dopravca od 1. mája. Cyklobusové spoje premávali počas víkendov a sviatkov, piatkové spoje premávali počas prázdnin a prevádzka cyklobusov trvala do 29.9.2019.

Už počas prvých dvoch mesiacov (máj, jún) príjemne prekvapil veľký záujem zo strany cyklistov, kedy cyklobusy prepravili 3 583 osôb a 608 bicyklov. Celkovo tento rok cyklobusy zaznamenali až 34%-ný nárast v počte prepravených osôb a 43%-ný nárast v počte prepravených bicyklov oproti minulému roku. Konkrétne, sa cyklobusmi počas letného obdobia prepravilo až 13 648 cestujúcich a 2 148 bicyklov.

Najväčším lákadlom bola Bystrická cyklomagistrála, kam sa cyklobusom previezlo až 1 295 bicyklov a 5906 cestujúcich. Ide o mimoriadne atraktívnu lokalitu, do ktorej je inak z neďalekej Žiliny náročný prístup po ceste I/11. Cyklotrasy v okolí Krásna nad Kysucou si môžete pozrieť aj na nasledujúcich videách.

Terchovský cyklobus previezol v roku 2019 spolu 4954 cestujúcich a 247 bicyklov a ten najmladší Turčiansky cyklobus dopravil 2788 cestujúcich a 606 bicyklov.

Do budúceho roka prajeme SAD Žilina ešte viac cyklistov!

Začnite diskusiu o tomto článku na forum.cykloplatforma.sk