Žilina kúpila 20 bicyklov pre deti a 5 pre úradníkov.

Mesto Žilina sa v rámci spolupráce s Nadáciou Kia a OZ MULICA snaží rozvíja ť podmienky pre cyklodopravu. Pre deti zakúpilo 20 bicyklov, ktoré budú mať k dispozícií na dopravnom ihrisku na sídlisku Vlčince, kde si môžu vyskúšať zajazdiť a naučiť sa správať podľa pravidiel cestnej premávky. Čo je pozitívne je fakt, že mesto zakúpilo aj pre svojich zamestnancov 5 bicyklov, aby mohli lepšie a operatívnejšie  vykonávať služobné povinnosti v teréne.

Cykloinfraštruktúra sa opäť rozšírila o cyklopiktokoridor na uliciach Fándlyho a Suvorovovej, medzi ktorými sa vyznačilo prednostné státie pre cyklistov na križovatke. Okrem nového cyklopiktokoridoru sa upravila trasa na spomínaných uliciach, odstránili sa najmä nerovnosti a povrch sa preasfaltoval. Vo vybraných lokalitách sa osadili ďalšie cyklostojany, držiaky na križovatkách a vodiace žliabky pre bicykle v podchode železničnej stanice.
Vzhľadom na vplyv klimatických podmienok je potrebné každoročne vykonávať údržbu existujúcich cyklistických značení. V tomto prípade sa preznačil cyklopiktokoridor na ul. Sv. Cyrila a Metoda a tiež časť existujúceho značenia na Hlbokej ceste a Nanterskej ulici. Štatistiky o počte cyklistov v meste sú čoraz viac potrebnejšie pre ďalšie plánovanie rozširovania siete cyklotrás a preto sa v projekte myslelo aj na nové zariadenie monitorovania intenzity prejazdu cyklistov.
„Cyklistickej doprave venujeme v meste veľkú pozornosť, preto zisťujeme počty prejazdov cyklistov na jednotlivých trasách. Nový sčítač cyklistov inštalujeme na ulici A. Rudnaya, opravili sme sčítač poškodený vandalmi“, uviedol k problematike primátor mesta Žilina Igor Choma. Mesto vypracovalo novú projektovú dokumentáciu na riešenie cyklistickej situácie na ulici a námestí M.R. Štefánika a na Hlbokej ceste.
20 bicyklov v Žiline
zdroj:zilina.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.