Vyše 3300 parkujúcich bicyklov na žel. stanici v Münsteri

Vyše 200 tisícové nemecké mesto Münster sa môže pochváliť železničnou stanicou, ktorá má najväčšiu kapacitu pre parkovanie bicyklov v Nemecku.

Celkom vyše 3300 bicyklov dokáže zaparkovať na tejto stanici. Cena za parkovanie na deň je 70 centov, na týždeň 4 Eurá, za mesiac 7  a za rok 70 Euro. Ak nemáte bicykel, môžete si ho aj požičať. Prenájom za deň je 8 Euro, pričom ak  využívate železnicu a máte DB kartu platíte 7 Euro. Podobné zľavy sa poskytujú napríklad aj pri množstevnom prenájme, ak  idete napríklad ako skupina. Parkovacie miesto sa dá zarezervovať aj online, ak si chcete byť istý, že budete mať kde dať bicykel na stanici. Parkovať môžete aj elektrobicykle, ktoré sa dajú nabiť, ale cena za parkovanie je už vyššia ako za obyčajné bicykle. V súčasnosti majú v Münsteri dokonca dve parkovacie garáže jedna je na spomínanej hlavnej stanici, druhá na Stubengasse. Samozrejmosťou je aj servis bickylov, teda ak by ste chceli niečo opraviť, vymeniť a pod.. Avšak ten už zadarmo nie je. Keďže tento parkovací dom mal nedávno jubileum 10 rokov od otvorenia, pripravila spoločnosť pre svojich fanúšikov aj štýlový bicykel s dizajnom stanice, ktorý si môžete kúpiť za jubilejnú cenu:-)

parkovací dom pre bicykle munster

radstation5_mittel

2013_Radstation_Muenster_hires
Pozrite si video:

Radstation Münster from Bike Brokers on Vimeo.

zdroj: www.radstation.de/

foto: Munster.de, Lucia Gáborová

2 thoughts on “Vyše 3300 parkujúcich bicyklov na žel. stanici v Münsteri

  1. V článku je chyba – parkovné na deň je 70 centov a nie 8 eur! Za 7 eur tam môžete parkovať celý mesiac. Tá cena 8 eur na deň je za požičanie bicykla (po 16:00, resp. na DB kartu 7 eur).

    1. ďakujem za upozornenie, tá cena mala byť za vypožičanie bicykla. Omylom som nahodil prenájom namiesto parkovania. ešte raz vďaka, aspoň vidíme, že nás čítate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.