VLAK BUS cyklotrapas v Banskej Bystrici

Dopravné termínály, v mestách sú najdôležitejším dopravným bodom. Stretávajú sa tam všetky druhy dopravy a preto ich usporiadanie musí byť logické a jednoduché.

V Banskej Bystrici prednedávnom postavili Terminál, ktorý vyriešil problém s autobusovou stanicou. Nakoľko sa z neho vykľulo len čisto obchodné centrum s originálnym názvom, bolo zaujímavé si pozrieť ako je vlastne vyriešená cyklistická doprava v tomto najvýznamnejšom uzle v  Banskej Bystrici.

  1. Ako prvé sme hľadali stojany na bicykle. Tieto tu nenájdete nikde (resp, my sme ich nenašli). Taktiež nemáte nikde informácie a navádzanie pre cyklistov kde a ako by ste mohli bicykle na tomto území, kde sa spájajú vlakové, prímestské a mestské dopravné systémy, uložiť.
  2. Neviete kde je aký smer. Ak by ste náhodou chceli ísť pozrieť Banskú Bystricu, tak máte problém, pretože neviete kde a ako sa vybrať napríklad do centra. V okolí sa nenachádza žiadne navigovanie pre cyklistov. Nuž, asi v Banskej Bystrici nepotrebujú cykloturistov.
  3. Cyklistický zmätok pred stanicou./ Takto veľmi slušne by sa dalo nazvať to, čo je z obidvoch strán tohto uzla už vybudované pre cyklistov. Poďme si to pozrieť.

Smerom k železničnej stanici nájdete nejaké takéto zelené čudo. Nakoľko nevieme identifikovať čo to je, keďže to priechod pre cyklistov byť nemôže, ten sa značí v zmysle našej legislatívy úplne inak. Taktiež cyklisti nemajú v celej tejto lokalite označené, či to vlastne je cestička pre cyklistov alebo len niekto zatieral asfalt zelenou farbou.

 

Na ďalšom priechode je novinka u nás a to zelená stop čiara pre autá. Aj keď tá by mala byť hrubšia. No tak teda je to len tak pohodená zelená čiara.

Ide o útvar, ktorý vôbec nemá obdoby a dá sa zaradiť do najväčších cyklistických somarín na Slovensku. Ďakujeme.

Inak za priechodmi je len nejaký asfalt. Čo to je, to nikto nevie.

 

Z druhej strany, od mesta, je to ešte zaujímavejšie. Nie pre cyklistov ale z pohľadu babráctva.

Znova len nejaký zelený pás na ceste. Bez označenia priechodu. Zaujímavosťou je ukončenie cestičky pre cyklistov. Teda tu ma zosadnúť (aj napriek tomu, že evidentne cestička pokračuje ďalej) a tlačiť.

Cestička končí pred stanicou. Hmm a čo ďalej.

 

Po dobách temna z hľadiska projektovania cyklistických komunikácií si človek myslel, že už sa nemôže navrhnúť a realizovať niečo, čo je evidentne v rozpore so všetkou platnou slovenskou legislatívou.

Projektant, stavebník, ako aj schvaľovací a kontrolný orgán, teda mesto Banská Bystrica, porušilo pri tomto riešení nie len Technický predpis Navrhovanie cyklistických komunikácií, ale aj Zákon o cestnej premávke. Jednoznačne došlo k pochybeniu pri návrhu dopravného značenia, začo zase budú trpieť len a len cyklisti.  A kto zato bude niesť zodpovednosť?

Doplnenie: Po poskytnutí informácií mesta, je projekt  v poriadku.

SKM_C22718081512370

 

 

 

3 thoughts on “VLAK BUS cyklotrapas v Banskej Bystrici

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.