V máji sa bude jazdiť po Slovensku do práce na bicykli.

Národný cyklokoordinátor Peter Kľučka 27.februára 2015 vyzval všetky samosprávy na Slovensku, aby sa zapojili do národnej súťaže Do práce na bicykli (DPNB). Občianske združenia OCIBB, Kostitras Prešov a JUS Martin, vďaka získanej finančnej podpore z programu Aktívne občianstvo a sociálna inkúzia, pripravili pre samosprávy webový portál, ktorý im poskytne servis pre jednoduchú koordináciu DPNB na lokálnej úrovni.

DPNB v BB 2014

Cieľom súťaže je podporiť rozvoj nemotorovej, predovšetkým cyklistickej dopravy v mestách, vyzvať samosprávy na Slovensku, aby vytvárali kvalitné podmienky pre ekologické druhy dopravy v meste, motivovať zamestnávateľov, aby budovali vo svojich sídlach vhodné podmienky pre zamestnancov, ktorí dochádzajú do práce na bicykli a motivovať zamestnancov, aby viac používali túto formu alternatívnej dopravy pri každodennom cestovaní do práce. Rozvoj cyklistickej dopravy nie je sám o sebe cieľom, ale vysoko efektívnym prostriedkom k dosiahnutiu mesta príjemnejšieho pre život (Stratégia rozvoja cyklistickej dopravy mesta Kodaň).

V termíne od 27.2 – 16.4.2015 sa môžu samosprávy oficiálne zaregistrovať prostredníctvom on line formulára na www.dopracenabicykli.eu , kde nájdu aj všetky potrebné informácie. Následne na to, od 1.4 – 27.4.2015 sa budú môcť registrovať jednotlivé súťažné tímy v tých mestách, ktoré sa zaregistrovali. Práve takéto aktivity sú priestorom pre obyvateľov, inštitúcie a samosprávy, aby vytvárali spoločnú platformu pre budovanie trvalo udržateľnej mobility na svojich územiach.

Už nie je čas uvažovať o tom, čo môžeme, vieme a chceme urobiť pre lepšie životné prostredie v našich  mestách, je najvyšší čas začať konať. My sme vytvorili nástroj a je teraz na všetkých zainteresovaných, či ho využijú, dodala Andrea Štulajterová, manažérka projektu Nechajme auto doma.

Donor: Aktivne obcianstvo a inkluzia

 (foto. M. Dubovský)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.