V Košiciach budujú stojany pre 1000 bicyklov.

Tak aj v “Košicoch” sa rozhodli zlepšiť podmienky pre parkovanie bicyklov. Celkom osadia 150 cyklostojanov, ktoré by mali umožniť zaparkovať až 1000 bicyklov na 60 rôznych lokalitách.
V Košiciach pribudne 152 stojanov na približne 1000 bicyklov. Mesto na to z položky bežné výdavky vyčlenilo zhruba 9100 eur.

Prvých 15 cyklostojanov osadili začiatkom októbra na Hlavnej, Hviezdoslavovej, Alžbetinej, Mlynskej, Zbrojničnej a Hrnčiarskej ulici. Zároveň sa realizuje montáž ďalších 137 cyklistických stojanov v širšom koridore mesta, mestských častiach a turistických lokalitách. Všetky stojany sa osadia do konca októbra.

Samotné stojany navrhli mestskí architekti podľa vzoru už jestvujúcich tak, aby boli všetky vzhľadovo zjednotené. V širšom centre Košíc sa tak objavia stojany typu MDR 110, prípadne SL 505, čím sa dosiahne farebná previazanosť so stojanmi v historickom jadre mesta. Vybrané stojany pôsobia podľa magistrátu esteticky a dobre nadväzujú nielen na súčasnú, ale aj historickú architektúrou.
Takže aj v Mošiciach sú ekologicky uvedomelí, alebo že by sa blížili komunálne voľby!:-)

kosice_stojany

zdroj a foto:mesto Košice,zajtrajsienoviny.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.