V Bratislave vznikne asi Slovnaft bikesharing

Podľa posledných informácii by v Bratislave mal začať prevádzku nový systém verejných bicyklov (bikesharing).

Mesto prizvalo strategického investora a síce spoločnosť Slovnaft, ktorá je v rámci skupiny MOL. Samotný bikesharing by mal byť prevádzkovaný spoločnosťou Slovnaft po vzoru systému, aký funguje v Budapešti v Maďarsku. Sľubujú si od toho prilákanie nových cestujúcich a hlavne prilákanie motoristov na bicykle.

 

Svedčí o tom aj Memorandum o spolupráci, ktoré  podpísali primátor hlavného mesta SR Bratislava Ivo Nesrovnal s predstaviteľmi spoločnosti SLOVNAFT, a.s., Oszkárom Világim a Gabrielom Szabóom.

Pilotná fáza bikesharingu bude pokrývať najmä najväčšie mestské časti Staré Mesto, Petržalka, Nové Mesto a Ružinov, postupne sa však bude rozrastať aj do ostatných častí hlavného mesta. Bratislava má na daný projekt vyčlenených 460 000 €, spoločnosť SLOVNAFT, a.s., prispeje sumou do 1,5 milióna eur.

Memorandum zaväzuje hlavné mesto SR Bratislavu a Slovnaft k vzájomnej spolupráci pri realizácii bikesharingu, pričom cieľom memoranda je vytvoriť podmienky pre účinnú komunikáciu oboch strán. Konkrétny model spolupráce hlavného mesta SR Bratislava a Slovnaftu bude zakotvený v zmluve o spolupráci, ktorej podpis je ďalším krokom partnerov. Detaily ako názov systému, jeho pokrytie, počet bicyklov a výber dodávateľa budú spolupracujúce strany komunikovať verejnosti postupne.

Pripomeňme, že doteraz v Bratislave funguje komunitné Biele bicykle,ktoré prevádzkuje OZ Cyklokoalícia.

zdroj: slovnaft.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.