V Bratislave je cyklistický víkend

V sedle bicykla môžete už túto nedeľu spoznávať nielen Bratislavskú župu, ale aj blízke rakúske príhraničie. Podujatie Župná dvadsiatka, ktorá je súčasťou mestského open air festivalu Bratislavský majáles 2017, je tradičná cyklojazda so štartom a cieľom na Tyršovom nábreží, ktorá je určená pre všetky vekové aj výkonnostné kategórie. Každoročne sa jej zúčastňuje okolo 300 ľudí. Štartuje už v nedeľu o 11:00.


 

 

Župná dvadsiatka, nad ktorou prevzal záštitu Bratislavský samosprávny kraj, je súčasťou Bratislavského majálesu, ktorý sa koná už tento víkend na Tyršovom nábreží. A práve v nedeľu 7. mája po 11:00 hodine odštartuje priamo z tohto dejiska pelotón cyklistov a to už po siedmykrát. Všetky vekové aj výkonnostné kategórie si môžu zmerať sily na dvoch okruhoch. Dlhší základný okruh má 26kilometrov a kratší, určený najmä sviatočným cyklistom a rodinám s deťmi, meria 19 kilometrov. Priateľská cyklojazda zavedie milovníkov cyklistiky z Tyršovho nábrežia, popri známych cestách, územím MČ Bratislava – Petržalka a nakrátko aj za hranice do rakúskych obcí Berg a Kitsee. Za Kitsee povedie cyklistickým chodníkom pozdĺž štátnej hranice k hraničnému prechodu v Bergu a krátkou jazdou po hrádzi sa pelotón vráti naspäť na Tyršovo nábrežie.

Okrem Župnej dvadsiatky čaká na návštevníkov Bratislavského majálesu 2017 zaujímavý program plný live koncertov, aktivít pre deti, kreatívneho trhu slovenského handmade dizajnu Májový džem, diskusné fórum Café Európa, stánky občianskych aktivít, ukážky netradičných športov a na záver ohňostroj na Dunaji.

Bratislavský majáles je mestský open air festival. Organizuje ho rovnomenné občianske združenie v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom a Hlavným mestom SR Bratislava, Zastúpením Európskej komisie na Slovensku, či Európskym parlamentom. Jeho jubilejný 10. ročník sa uskutoční na Tyršovom nábreží od dnes 5. mája do nedele 7. mája 2017.  

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.