TSK podpísal dohodu o spolupráci so SCK

V pondelok 21. júla 2014 podpísali Trenčiansky samosprávny kraj (TSK), Slovenský cykloklub (SCK) a Klub slovenských turistov (KST) Dohody o spolupráci. Dohody boli podpísané priamo pred Úradom TSK predsedom TSK Jaroslavom Baškom, predsedom SCK Jurajom Hlatkým a predsedom KST Petrom Dragúňom.

Trenčiansky kraj má v súčasnosti 1200 km značených cykloturistických trás. Prvé sme zaznamenali v roku 2000, potom nastal obrovský rozmach, ale žiaľ  v nasledujúcich rokoch nás ostatné kraje predbehli. Preto nás teší, že s príchodom nového predsedu – aktívneho cyklistu, ktorý osobne kraj prešiel na bicykli nastal pozitívny zlom, ktorý nás môže posunúť opäť vpred. Máme čo robiť, preto sa tešíme na spoluprácu a obnovu a zveľadenie cyklotrás v našom kraji,“ vyjadril sa Juraj Hlatký.

http://www.tsk.sk/buxus/images/cache/800x600/fotogaleria/fotogalerie/doprava_3/dohody_o_spolupraci_s_turistami_a_cyklistami_otvaraju_trencianskemu_kraju_nove_moznosti/6_resize.jpg

Prostredníctvom podpísaných dohôd  chceme podporovať zdravý životný štýl a rozvoj cestovného ruchu v kraji za úzkej spolupráce s obidvomi organizáciami. Budeme ich aj finančne podporovať,  každý rok dostanú príspevok na značenie turistických chodníkov a cyklotrás či na budovanie nových. Keď spojíme sily, bude naša práca efektívnejšia a výsledky budú lepšie a hmatateľnejšie. Prejsť sa po našom peknom kraji na bicykli či ako turista je nielen pekné a príjemné, ale aj zdraviu prospešné. Verím, že spolupráca bude v budúcnosti rozšírená aj o spoločné možnosti čerpania finančných  prostriedkov z eurofondov, čo dopomôže rozvoju cestovného ruchu v kraji,“ povedal po podpise dohôd predseda TSK Jaroslav Baška.

Podpis dohody je dôležitým krokom k vybudovaniu projektu s pracovným názvom Vážska cyklotrasa. V najbližších týždňoch sa vďaka dohode začne príprava štúdie realizovateľnosti a projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie.

Obsahom každej Dohody o spolupráci je osem článkov, v ktorých sú definované predmety spolupráce zúčastnených strán, ako napríklad: ochrana historických a kultúrnych pamiatok, podpora a vytváranie podmienok pre cykloturistiku, táborenie a pobyt v prírode, podpora cestovného ruchu či spoznávanie krajiny. Všetky strany sa zhodli, že jednou z dôležitých činností je obnova a údržba existujúcich cykloturistického značenia, výstavba a značkovanie nových trás.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.