Trnavčania dostali pod stromček predĺženie cyklotrasy na Zátvore

Mestská samospráva v Trnave pred Vianocami odovzdala na Zátvore a na Rybníkovej do užívania 2 nové cyklochodníky. Prvý na Zátvore aj s chodníkom pre chodcov, ktorý predĺžil o 170 metrov pôvodnú trasu cyklochodníka v smere od križovatky Veternej a Saleziánskej ulice až po Východnú ulicu. Druhý na Rybníkovej s dĺžkou 540 metrov.

„Výstavba cyklochodníka sa pôvodne nemala uskutočniť v tomto roku, ale vzhľadom na to, že sme už mali k dispozícii projekt a platné stavebné povolenie, rozhodli sme sa, že ho v rámci aktualizácie pridáme do tohtoročného rozpočtu mesta,“ povedal vedúci odboru investičnej výstavby mestského úradu Dušan Béreš.

Plocha chodníka pre peších má povrch zo sivej betónovej dlažby, cyklochodník je z červeného asfaltobetónu. Časti chodníka pre cyklistov a chodcov sú oddelené 0,4 metra širokou drážkovou a nopkovou dlažbou pre nevidiacich. S prihliadnutím na bezpečnosť všetkých účastníkov premávky bolo hlavným zámerom mesta vytvoriť dostatočne široké pásy pre chodcov aj cyklistov, ktorých bude chrániť aj parkovacia zábrana korigujúca pohyb vozidiel pri parkovaní. Na priechodoch sú chodníky bezbariérové, so zapusteným obrubníkom a dlažbou pre slabozrakých a nevidiacich.

Súčasťou stavby sú aj úpravy trávnatej plochy a náhradná výsadba piatich stromov. No darmo, pripraveným šťastie praje.

Druhú cyklotrasu Rybníková ( o dĺžke 540 metrov za 88 tisíc Euro), ktorá sa rýchlo vybudovala v Trnave za 6 dní si môžete pozrieť v tomto videu:

Celkovo tak mesto Trnava vybudovalo v roku 2016 2,5 km nových cyklotrás.
zdroj: mesto Trnava

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.