Tento rok je v kampani Do práce na bicykli prihlásených 91 samospráv

Ešte 9 a bola by to stovka. Ale nevadí, tento rok sa do kampane Do práce na bicykli prihlásilo 91 samospráv.

Výsledky z minulého roka pri 85 prihlásených samosprávach uvádzajú, že nie je všetko o registrácii. Je nutné aj vedieť zmenežovať tímy. V ostatnom roku sa našlo pár miest a obcí, kde v počte jázd svietila nula.

Hádam sa tento rok podarí v každom meste a obci aspoň jedna jazda.

Prikladáme prehľadnú mapku s výsledkami z minulého roka. Kliknutím na dané mesto alebo obce získate prehľad, koľko najazdili km v kampani, koľko jázd vykonali ako aj ušetrené CO2 a počet km na obyvateľa.

Notable Replies

  1. Ono to ukazuje ten celkový obraz o tom že sú samosprávy, ktoré nelamentujú, že nie sú peniaze že sa nič nedá lebo hento, lebo tato…ale snažia sa hľadať možnosti ako by sa dalo a to nie len v cyklo téme.
    Sú samosprávy a vidieť to aj na mapke registrovaných, ktoré len plačkajú, ako štát im nepomáha, kraj im nepomáha nikto im nepomáha a tak napr Rimavská Sobota, Hnúšťa, revúca, Rožňava, Jelšava…ešte dlho bludú plačkať, že im nikto nepomáha. Na kampaň nepotrebujú nič, len chuť sa zapojiť, všetko majú na tácke pripraené, myslím, že 50eur registračný poplatok za samosprávu nie je devastačný, ale 100 dôvodov prečo sa nejdú zapojiť,…Žiaľ takto nejako sme si zvykli, že nieto by al niečo za nás robiť…Je až neuveriteľné sledovať malé obce, ako dokážu zmobilizovať svojich obyvateľov a vidieť to zasa aj na väčších mestách, ako to kde funguje, majú celé PR oddelenia a nedokážu spropagovať kampaň a využiť jej potenciál. Sú ale vďaka bohu mestá, kde využijú všetky nástroje a potom sa to prejaví na počte prihlásených a spravidla sú to mestá, kde aj pribúda infraštruktúra pre cyklistov lebo to ide ruka v ruke. Nechápem načo Breznu budú cyklotrasy a cykloboxy ked mi pán do telefónu povie, že viete čo, my sa nejdeme registrovať, lebo tu nikto nemá o bicykovanie záujem (ja tvrdím že má, ale potrebuje sa o to dozvedieť že je taká možnosť) Sisa Szokoloá by nám vedela porozprávať, ako jeden človek, ktorému ide o vec dokáže posadiť mesto/obec/inštitúciu na bicykle (najprv posadila na bicykle Galantu, ďalší rok Matúškovo a naposledy Trnavskú VUCku.)

  2. @stulajterova , ja si myslím, že pomaličky chlapci rastú. Slovensko je autocentrická krajina a iba pomaličky rastie čo len nejaké povedomie o takýchto veciach. No a skrátka niekde rastie trošku rýchlejšie a inde trošku pomalšie. Niekde majú nadšených úradníkov a inde zase nadšených aktivistov… Dôležité je, že ten, kto chce, sa môže zapojiť a ten, kto ešte nevie o tom, že chce, si to postupne uvedomí. Zaujímavé, že mestá, čo si to uvedomujú neskôr, majú v názve brezu. :slight_smile:

Pokračujte v diskusii na forum.cykloplatforma.sk

Participants

Avatar for stulajterova Avatar for system Avatar for JanoRohac

Archív komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.