Strava sprístupnila Metro bezplatne samosprávam a NGO

Aplikácia Strava je zrejme celosvetovo najpoužívanejšou aplikáciou medzi cyklistami. Menej cyklistov však vie, že od nich zozbierané dáta prostredníctvom služby Metro poskytuje samosprávam pre účely dopravného plánovania.

Podľa dnes zverejnenej tlačovej správy budú tieto dáta pre samosprávy a neziskové organizácie po registrácií a vyplnení žiadosti bezplatné. Viac informácií nájdete https://metro.strava.com/

Podľa informácií z TS sa spoločnosť pre zmenu služby na bezplatnú rozhodla kvôli situácií s COVID a enormnému nárastu využívania bicyklov a aktívnych foriem prepravy v tomto roku. Spoločnosť tak môže pomôcť k znižovaniu následkov ochorenia zlepšením možností plánovania dočasných opatrení počas druhej vlny ochorenia. Už počas prvej vlny sme vás informovali o zavádzaní pruhov pre cyklistov v Bogote, či upokojených zónach v UK.

Žiadosť o prístup do aplikácie môžte podať tu. My sme to už samozrejme skúsili, no kedže to momentálne skúša aj množstvo ďalších organizácií, čo je samozrejme dobre, bude posúdenie trvať podľa stravy približne 2 týždne. O ďalšom postupe vás budeme informovať vo fóre.

Notable Replies

 1. Avatar for Zigo Zigo says:

  @Marian_Gogola za Mulicu som uz poslal ziadost na uzemie Ziliny, posli za UNIZU napr na Kysucke alebo Rajec. Neskor sem napisem ako tie dáta vlastne vyzeraju.

 2. @Zigo, Strava vie nejako rozlíšiť cyklodopravu od šport/rekrea? Viem si to síce predstaviť na základe nejakých algoritmov, ale zatiaľ som nikde nezachytil, že by to Strava robila.
  ??

 3. Avatar for Zigo Zigo says:

  Strava to automaticky nerobi ale viem si sam oznacit vyjazd pri ukladami alebo editacii ako commute.

 4. Hmm, škoda. Viem si predstaviť, že napríklad pravidelné jazdy ráno a popoludní po stále tých istých podobných trasách by Strava vedela sama rozlíšiť, konieckoncom tak fungujú analýzy Market Locatora…

 5. Avatar for Zigo Zigo says:

  Pre vacsinu ludi by to bol asi prinos ale u mna by to zrejme nefungovalo, lebo cesty na vlak mam tak 50:50. Je ale mozne, ze prave sucasne info o oznacenych commutes vyuziju pre nejaky svoj algoritmus v buducnosti.

 6. Avatar for Zigo Zigo says:

  Tak zatial mi prislo zamietave stanovisko “Due to the high volume of requests and the current Strava Metro feature set, we are currently only able to provide access to groups directly and actively involved in transportation infrastructure planning.”
  Schvalili to niekomu?

 7. Mám taký dojem, že Cyklokoalícia Košice to dostala.

Pokračujte v diskusii na forum.cykloplatforma.sk

Participants