Strava aktualizovala svoju heatmapu

Spoločnosť Strava, Inc. aktualizovala svoju heatmapu dátami o pohybe cyklistov v roku 2015. Kedže v minulosti spoločnosť vydávala aktualizácie 2x ročne a posledná aktualizácia prebehla na jar roku 2015, bola táto aktualizácia mnohými dlho očakávaná.

2015

Aby sme ozrejmili, čo vlastne táto mapa zobrazuje, je nutné uviesť, že služba znázorňuje iba cesty užívateľov aplikácie. Aplikácia je dostupná používateľom mobilných telefónov s OS Android alebo iOS alebo používateľom PC a bežných gps trackerov. Celosvetovo službu využíva takmer 10 mil. užívateľov.

porovnanie

Heatmapa zobrazuje všetky zaznamenané cesty, ako body v časovom alebo priestorovom intervale, všetkých používateľov v roku 2015. Intenzívnejšia farba znamená častejší výskyt cyklistov v danej lokalite. Novinkou pre rok 2015 je pri tom možnosť grafického porovnania ciest v roku 2015 s rokom 2014. Na mape je tak možné veľmi jednoduchým spôsobom zistiť dopad rôznych infraštruktúrnych opatrení na správanie cyklistov. Heatmapa by tak mala predstavovať najjednoduchší nástroj pri rozhodovaní o investíciach do cyklistickej infraštruktúry, pokiaľ v území neboli vykonané dopravno-sociologické alebo iné prieskumy.

Zdroj: http://labs.strava.com/heatmap/#8/19.36340/48.88097/gray/bike

1 thought on “Strava aktualizovala svoju heatmapu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.