SMART BIKE – Samoobslužný cyklostojan a aplikácia, ktoré vymysleli žiaci

Inovácie nemusia vždy len prichádzať zo zahraničia. Napríklad inovatívny samoobslužný cyklostojan nazvaný SMART BIKE vymysleli iba žiaci zo základnej školy v Ivanke pri Dunaji.

Za tento svoj nápad získali 3.miesto v súťaži iKID Slovakia. iKID je inovatívny vzdelávací program spoločnosti KPMG, kde deti vo veku zhruba od 10 -14 rokov prezentujú inovatívne nápady. Tie vznikli ako výsledok vzdelávania, pričom sa deti hrajú na podnikateľov a navrhnú nejaký produkt alebo službu, ktorá by sa mohla reálne využiť.

smartbike Ikid
Samotný stojan a aplikácia SmartBike sa zameriava na problematiku cyklodopravy na Slovensku. Jeho tím tvorili:   Martin Bednárik, Michal Bódi, Matej Guľas, učiteľka Marta Lovásková a mentorka Janka Adamčiaková
Zaoberali sa samoobslužným požičiavaním bicyklov za použitia prehľadnej mobilnej aplikácie alebo bezkontaktnej RFID karty. Súčasťou ich projektu je finančne dostupný a materiálovo odolný stojan na bicykle a aplikácia, ktorá je prehľadná a bezpečná. V spolupráci s obcou Ivanka pri Dunaji chcú spustiť pilotný projekt. Vďaka ich produktu si môžete z ľubovoľného stojiska bicyklov bicykel zapožičať a potom ho na ľubovoľné stojisko vrátiť.

No paráda, super, že už mladí majú záujem o inovatívne riešenia v ekologickej doprave.
zdroje:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.