Rekapitulácia cyklistického roka podľa Stravy

Neklamným znakom blížiaceho sa konca roka je zverejňovanie rôznych štatistík za uplynulý rok. Jednou z prvých spoločností/sociálnych sietí/aplikácii, ktorá zverejnila prehľad roka 2018 je Strava. Spoločnosť v zverejnenej infografike vyhodnotila aktivity viac ako 36 miliónov používateľov zo 195 krajín.

Z pohľadu cyklodopravy je najzaujímavejší celosvetový nárast počtu ciest cyklistov dochádzajúcich do práce/školy, ang. commutes. Medziročne ich v aplikácii pribudlo viac ako 25 miliónov, čo predstavuje až 42,8%-ný nárast. Tieto cesty vďaka použitiu bicykla celosvetovo znížili produkciu CO2 o približne 544 miliónov kg.

Pre väčšinu používateľov Stravy sú však najzaujímavejšie segmenty a vzájomné porovnávanie sa na nich. Celosvetovo bol v roku 2018 najvyhľadávanejším segmentom Box Hill v UK. Za rok ním prešli cyklisti využívajúci aplikáciu takmer pol miliónkrát. Pre porovnanie najviac vyhľadávaným segmentom v SR je Prístavný most – Bufet Bosorka v Bratislave, ktorým od roku 2013 prešlo 6417 používateľov aplikácie spolu viac ako 53 tisíc krát. V prípade Box Hill pritom ide o cestu prístupnú aj motorovým vozidlám. Presvedčiť sa môžte v nasledujúcom videu.

Ak je pre vás Box Hill priďaleko, môžte to ísť skúsiť na spomínanú bratislavskú hrádzu.

Zdroj: https://blog.strava.com/press/2018-year-in-sport/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.