Primátor Londýna chce zdravé mesto – zavedie mýto pre autá s platením za každú míľu

Konečne osvietený primátor Sadiq Khan, z Londýna , ktorý pochopil, že ak chce zdravé mesto a zdravé ovzdušie, musí urobiť niečo s autami. Podľa novej dopravnej stratégie, ktorú publikoval minulú stredu, chce znížiť počet jázd autom o 3 milióny denne.

Cieľom má byť stav, kedy obyvateľstvo Londýna ako ľudia,ktorí doň dochádzajú budú využívať na 80 % ekologickej dopravy a to pešej, cyklistickej alebo MHD. Práve podľa prognózy sa vo výhľade počíta, že sa v Londýne v roku 2041 uskutoční vyše 5 miliónov ciest, pričom tie realizované autom sa majú zredukovať.

Primátor Londýna Sadiq Khan (zdroj:road.cc)

Nástrojom na túto redukciu má byť práve nový spôsob cestného mýta, kde by každý používateľ zaplatil za každú míľu, ktorú autom vykoná.

Ďalším z cieľov sú zdravé ulice, kde sa má podporiť pešia a cyklistická doprava s tým,aby sa ľudia začali hýbať. A teraz si sadnite na stoličku. Na podporu cyklodopravy zdvojili výdavky na 2,1 miliardy libier. To je sen, najmä pre nás.

A čo naši primátori? Nájdu odvahu povedať, že naše ulice sa znečisťujú autami a prijať možno nepopulárne, ale dôležité opatrenia?

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte číslo podľa rovnice(chránime sa pred spam robotmi) * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.